cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

tega in onega

Moderator: pigs

anka
Prispevkov: 123
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 5:18 pm
Kraj: Postojna

cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

OdgovorNapisal/-a anka » Ne Nov 11, 2007 12:27 pm

V RAZMISLEK!
Sicer mnogi že veste ampak vseeno bi rada povdarila, da se zelo priporoča cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu.
To je virusna bolezen, ki se prenaša z ugrizom klopa, napada živčevje in se pojavlja v različnih oblikah-blažji, lahko pa zelo hudi s tranimi posledicami.
Cepljenje poteka v 3 odmerkih v presledkih:1-3mesece po 1. odmerku in 5-12 mesecev po 1. odmerku. (Žal pa ni zastonj-se pa splača). Stranski učinki se zelo redko pojavijo in še takrat so blagi.
Včasih je veljalo, da je najprimernejši čas za cepljenje prav sedaj, v jesenskih mesecih, sedaj pravijo, da se lahko cepimo kadarkoli-le da se cepimo.
Sicer vse informacije dobite na Zavodu za zdravstveno varstvo v Lj, kjer cepljenja tudi izvajajo, verjetno pa tudi po zdravstvenih domovih-VAM V RAZMISLEK!
lp anka

Damjana
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr Mar 21, 2007 8:26 pm
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Damjana » Pe Nov 16, 2007 5:27 pm

Anka,

že nekaj časa razmišljam o tem cepljenju. Prvi dve sem že imela, ko pa je bilo treba iti tretjič, pa smo vsi zatajili (beri pozabili). Šlo je za skavtsko cepljenje...
Sama sem zelo zainteresirana, poznam tudi precej ljudi, ki bi bili cepljenje pripravljeni takoj plačati, le da ne bi bilo treba iti v Ljubljano. Morda bi ti prevzela to akcijo.. Zbiranje ljudi in denarja lahko prevzamem jaz, ti pa organizacijo cepljenja. Kaj meniš?
Treba pa bi bilo voditi nek imenik, da bi se ljudi tudi čez leta obvestilo...

Lep pozdrav, Damjana

PS: Mislim, da Tobi lahko pove točno zgodbo dveh skavtov, ki sta se letos okužila... Zadeva je resna!

Uporabniški avatar
Tobi
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Mar 28, 2005 4:16 pm
Kraj: Kurja vas

OdgovorNapisal/-a Tobi » Pe Nov 16, 2007 7:43 pm

Ja, res so se letos spomladi trije skavti iz našega stega okužili s klopnim meningitisom. Za punci in fanta so bili verjetno vzrok klopi iz Barja. Vsi so bili kar lep čas v bolnici, pri enemu je bilo pa celo tako hudo, da je bil nekaj časa celo na intenzivni negi!

Šele takrat sem spoznal, da se s temi zadevami ni za hecat in tudi jaz imam namen čiprej obnovit cepljenje.

LP, Tobi
(pa čimveč po mrazu hodit, tam ni klopov :) )
I believe I can fly... baaaam...
...Ko si na tleh...

anka
Prispevkov: 123
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 5:18 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a anka » Ne Nov 18, 2007 2:56 pm

Ojla, glede cepljenja- po mojem bi bilo najbolje, da se v vam najbljižjem zdravstvenem domu povpraša, kako je s cepivom, pove, da bi skupina toliko in toliko ljudi potrebovala cepljenje in po mojem ne bi smelo biti problema. Jaz osebno vas ne morem precepit. Oni bi verjetno naročili cepivo, in cepljenje bi steklo, sam do zdravstvenega doma bi pa morali, edin če bi vam rekli, da oni pridejo do vas. Vse bi se zabeležilo tudi v knjižico cepljenj in verjetno tudi v zdravstveni karton.
LP anka


Vrni se na “Oglasi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov