Kolesarske dogodivščine - Grmada!

športne aktivnosti

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
Tobi
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Mar 28, 2005 4:16 pm
Kraj: Kurja vas

Kolesarske dogodivščine - Grmada!

OdgovorNapisal/-a Tobi » So Nov 28, 2009 8:53 pm

Grmada je padla!

No, v bistvu ni padla popolnoma, a kaj bi se človek sekiral. Bolj kot cilj je pomembnejša pot!

Torej, v nedeljo 22.11., ko ste nekateri polnili svoje baterije na duhovnem vikendu in nekateri drugi plezali, sva se Iztok in jaz z gorskimi kolesi odpravila v osrčje Polhograjskih dolomitov.
Ta želja je v meni in tudi v nekaterih drugih iz Pigsa tlela že nekaj časa in po dolgem času cincanja in premlevanja sem uvidel, da je treba samo na kolo in akcija!

Več pa v fotozgodbi:

Štartala sva v Žerovniku blizu Hruševega (vas domača našega dragega Janeza in Mateja H. :), po domnevnem kolovozu do Belega, po spet domnevni poti ali bolje potički vse do znamenite sprehajalne poti, ki pelje od Topola do Grmade. Pod Grmado sva zavila levo in sledila poti, ki pelje po levem pobočju Grmade mimo koče vse do Setnice in cerkve Sv. Uršule. Tam so se najine poti ločile in sam sem nadaljeval pot po kolovozu v Mačkov graben.
Slika



Še zadnji pogled nad Žerovnikom
Slika


Po nekaj zelo kolesarskih metrih, se nama je začelo dozdevati, da mogoče ta kolovoz ni pravi...
Slika


Pa vendar je breg postajal čedalje bolj obvladljiv in kmalu sva vozila po prav nebeškem kolovozu Pogled na Grmado nad zaselkom Belo
Slika


Pot, ki pelje od Belega direktno proti poti Topol-Grmada je nudila neizmerna kolesarska doživetja in vratolomne hitrosti, doživetje popolne ekstaze in nirvane. Vse to nazorno prikazuje naslednja slika
Slika


Naslednja slika prikazuje najbolj strmi del na sicer zelo položni poti med Topolom in Grmado. Ta pot je drugače lepo vozljiva, ampak sva preveč uživala, da bi imela čas za slikanje :)
Slika


Spominska slika za domači fotoalbum
Slika


In še nekaj za živčke
Slika


Kolesarila sva do Sv. Uršule, kjer sva se ločila. Iztok je šel do svoje drage družinice, ki ga je čakala na Grmadi, jaz pa sem zavil na kolovoz, ki gre cca. 100m pod cerkvijo proti Mačkovem grabnu. Sprva pot pelje vzporedno z bregom, nato pa se začne spuščati. Pred koncem sem moral še dvakrat skakati čez električni pastir in preganjati ovce, da sem si utrl pot do Mačkovega grabna.

Tako, to je to!
Za kolesarjenje v teh koncih je še veliko poti, tako upam, da nas gre naslednjič še več! :)

Bodite fajn!
Tobi
I believe I can fly... baaaam...
...Ko si na tleh...

Damjana
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr Mar 21, 2007 8:26 pm
Kraj: Vrhnika

Re: Kolesarske dogodivščine - Grmada!

OdgovorNapisal/-a Damjana » So Nov 28, 2009 11:16 pm

Tobi, super!

Ponovila bosta pa nekaj časa kar težko, ker so Iztoku sunili kolo iz avta. HHHHRRRRrrrrrr :(


Damjana

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

Re: Kolesarske dogodivščine - Grmada!

OdgovorNapisal/-a marek » Ne Nov 29, 2009 1:04 am

Ej, super tura.
Imam pa tudi sam še nekaj fajn kolesarskih idej, tako da - se slišimo.
Ja, glede kraje pa res bedno, res bedno - pa naj to ne bo ovira, saj se da kdaj tudi kaj sposoditi.
S kolesom naprej!
Marko

Uporabniški avatar
Tobi
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Mar 28, 2005 4:16 pm
Kraj: Kurja vas

Re: Kolesarske dogodivščine - Grmada!

OdgovorNapisal/-a Tobi » Ne Nov 29, 2009 12:13 pm

Jah, glede Iztokovega kolesa je pa res škoda... Upajmo, da bodo naši angeli v modrem dobro opravili delo! Drugače pa od kraje naprej vsak dan gledam na bolho in salomonca, če bi kdo hotel prodati rdeče-oranžnega LeeCougna :)

Super Marko! Gremo skupaj kam, pa še Iztoku zrihtamo kakšnega gorca in akcija! :)

Srečno!
Tobi
I believe I can fly... baaaam...
...Ko si na tleh...

janko
Prispevkov: 105
Pridružen: Po Apr 16, 2007 9:15 pm

Re: Kolesarske dogodivščine - Grmada!

OdgovorNapisal/-a janko » Ne Nov 29, 2009 3:45 pm

čestitam za turo, sem že šel dvakrat do grmade, samo mi vmesni skalni deli ne dišijo preveč...

glede kolesa pa res škoda, bom jaz tud potoren glede oglasov, sam najbrž je že razstavljen...
lp


Vrni se na “Švicarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 103 gosti