Turni smuk

športne aktivnosti

Moderator: pigs

samo
Prispevkov: 162
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 1:07 am

Turni smuk

OdgovorNapisal/-a samo » To Apr 27, 2010 12:30 pm

A je kdo v čet oz. pet za kakšen turni smuk? lp

Uporabniški avatar
Tobi
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Mar 28, 2005 4:16 pm
Kraj: Kurja vas

Re: Turni smuk

OdgovorNapisal/-a Tobi » Sr Apr 28, 2010 12:31 am

ahoj Samo!
Jaz mogoce v petek, se cujemo po telefonu
tobi
I believe I can fly... baaaam...
...Ko si na tleh...

samo
Prispevkov: 162
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 1:07 am

Re: Turni smuk

OdgovorNapisal/-a samo » Ne Maj 02, 2010 10:42 pm

Čez letošnjo zimsko sezono, sem naredil nekaj tur toda v "okviru" pigsa :wink: je bila včeraj prva. S Tobijem sva se iz Belopeških jezer, čez Plazje povzpela na Mangart, kjer sva si ob križu pripela smuči in se spustila vse do konca Plazij, kjer je bilo še slabo uro do avta. Zaključila sva v Tivoliju, ko me je vojska-Tobija povabil/a na Hot Horse, ki je res pasal :D - Tobi hvala. Tura, smuka in družba so bili super. Žal nisem imel fotoaparata, tako da se tudi tukaj šlepam na Tobija, ki je imel eno dobr canon.

samo
Prispevkov: 162
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 1:07 am

Re: Turni smuk

OdgovorNapisal/-a samo » Če Jun 03, 2010 2:30 pm

V torek sem bil s prijateljem pod severno steno Škrlatice - v Veliki Dnini, kjer je v tem obdobju še zelo dobra turna smuka. Prva resna "flanka" se začne na višini cca. 1400m in je do cca. 1500m od tu pa do približno 1650m je čez borovce prekinitev in nato je vse povezano do višine cca. 2450m, kamor sva prišla po grapci, tu sva kasneje tudi začela smučati. Naprej do roba oz. grebena med Oltarjem in Veliko Ponco sva imela še 50m lažjega prijetnega plezanja. Prišla sva na lepo poličko nad Kačjim Jezikom, ki zgleda že zelo lepo zalit. Iz grebena je bil lep razgled proti zahodu in jugu: Prisojnik, Mojstrovke, Jalovec, Mangart, Razor... proti severu v dolini se je lepo videl Gozd Martuljek in krnica Za Akom. Lahko sem si dodobra ogledal tudi Škrlatico in predvsem njeno severno steno, ki sploh ni švoh. Spust je bil za ta čas izredno dober. V zgornjem glavnem delu kamenja ni, na spodnjem snežišču pa je nekaj kamenja, ki pa je faktor smiljenja smuči . Nato pa žal še 75min do avta. Pa še par slikic:
Proti Krnici in Kriški steni
Slika

Snežišče med borovci
Slika

Ledeniški občutek
Slika

Lepa široka fleha, tut za SG
Slika

Proti grapici in grebenu
Slika

Pred zadnijim sneženjm je bila smučana
Slika

Naivno sem upal da se bo še dalo
Slika

V dolini Gozd in zal prekurjen Za Ak
Slika

Vseeno malo preveč škoda dilc oz. robnikov
Slika

Začetek
Slika

Užitek se je razvnel
Slika

Jaja to je to
Slika

samo
Prispevkov: 162
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 1:07 am

Re: Turni smuk

OdgovorNapisal/-a samo » Če Jun 03, 2010 2:32 pm

A bi kdo šel ta vikend kam?

Uporabniški avatar
Tobi
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Mar 28, 2005 4:16 pm
Kraj: Kurja vas

Re: Turni smuk

OdgovorNapisal/-a Tobi » Če Jun 03, 2010 6:31 pm

Huh, poštena tura!

Jaz bi mogoče imel čas v nedeljo, ampak sem s časom omejen, moram biti namreč ob 16-ih v Piranu... Mogoče eno kratko turo ali pa če se udari eno ta pravo, zelo zgodnjo turo :D

Slikce od Mangarta moram pa še prilimat, upam, da čimprej! :)

Tobi
I believe I can fly... baaaam...
...Ko si na tleh...


Vrni se na “Švicarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 105 gostov