Smučanje z vrha Mangarta - 1. maj 2010

športne aktivnosti

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
Tobi
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Mar 28, 2005 4:16 pm
Kraj: Kurja vas

Smučanje z vrha Mangarta - 1. maj 2010

OdgovorNapisal/-a Tobi » So Jun 26, 2010 11:47 pm

Torej, že pred časom sva s Samotom udarila oz. naskočila Mangart. Pa sem si končno vzel čas, da še vam pokažem kaj in kako se je vse odvijalo.

Še Samov "citat":
"Čez letošnjo zimsko sezono, sem naredil nekaj tur toda v "okviru" pigsa :wink: je bila včeraj prva. S Tobijem sva se iz Belopeških jezer, čez Plazje povzpela na Mangart, kjer sva si ob križu pripela smuči in se spustila vse do konca Plazij, kjer je bilo še slabo uro do avta. Zaključila sva v Tivoliju, ko me je vojska-Tobija povabil/a na Hot Horse, ki je res pasal :D - Tobi hvala. Tura, smuka in družba so bili super. Žal nisem imel fotoaparata, tako da se tudi tukaj šlepam na Tobija, ki je imel eno dobr canon."


Pa gremo:
Slika

Pogled na Mangart in Plazje (oblika Y)
Slika

ubrala sva desni del Y
Slika

pogled na jutranja Mangartska jezera
Slika

Samo itak ne ve, kaj je to na napor, zato se mu iz srca zahvaljujem za gaženje :lol: no, sej ni bilo tako hudo, ampak vsak centimeter se v hribih pozna, a ne
Slika

Slika

in bila je luč! In sedlo, ter Mangart!
Slika

Tanja, le poglej si našega Samota! :D
Drugače sva pa ubrala levo prečenje, pod Travnikom pa do vznožja samega Mangarta
Slika

Pogled proti Mangartski koči
Slika

vznožje Mangarta
Slika

Khm, a sem gor? ...
Slika

Izbrala sva direkten pristop, ki je za smučanje ocenjen z -5, vendar sva zaradi zelo poledenelega snega (mestoma je bil čist ledeni slap) za spust izbrala italijansko smer.
Slika

Prazniku primerno oblečen!
Slika

Vrh! Edini trenutek, ko je bil kolikor toliko jasno, ostalo čista megla
Slika

Žal edini posnetek najzahtevnejšega dela spusta (od vrha pa do Mangartskega sedla). Na vrhu je bil sneg zelo južni, kasneje sicer že malček bolj predelan, vendar zelo plazovito. Prav zaradi plazenja sva smučala ločeno, čimbolj stran od drug drugega. Zaradi megle sva imela predvsem na vrhu rahle probleme z orientacijo. Kot rečeno, za smučanje nisva ubrala direktne smeri, ampak sva odsmučala čez italijanski pristop.
Slika

Mangart, res mogočna gora! Predvsem pozimi...
Slika

Slika

In še uživaški spust proti Mangartskim jezerom
Slika

Slika

Pomlad v popolnem zagonu
Slika

in razcvetu
Slika

če si macho pravi, me zagrabi :D
Slika

in še obljubljeni horse :D
Slika



To je to!

Pa še kdaj!

Tobi
I believe I can fly... baaaam...
...Ko si na tleh...

Uporabniški avatar
Tobi
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Mar 28, 2005 4:16 pm
Kraj: Kurja vas

Re: Smučanje z vrha Mangarta - 1. maj 2010

OdgovorNapisal/-a Tobi » Ne Jun 27, 2010 12:06 pm

I believe I can fly... baaaam...
...Ko si na tleh...


Vrni se na “Švicarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 84 gostov