U-ass

športne aktivnosti

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
Marko Bitenc
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 6:01 pm
Kraj: doma

U-ass

OdgovorNapisal/-a Marko Bitenc » So Jul 09, 2005 7:08 pm

Nekaj slik je na tem naslovu:
http://www.majamarko.si/index.php?id=17 ... l&record=6

“How do you do today.”

:lol: America , kjer se cedita med in mleko. Drzi, vendar samo ce si priden, kar pa pomeni da delas 7 dni na teden povprecno 9 ur na dan. Ob takem urniku rezultati ne bodo izostali. Taksna je tudi moja okolica. Sobo v kateri je priblizno 15 racunlanikov, priblizno toliko pa je se component nagrmadenih na posameznih mizah in pod njimi si delim s 5 indijci, ki tukaj delajo doktorat. Zjutraj ob 9 sem v laboratoriju obicajno res prvi vendar kmalu pridejo se ostali in z manjsimi prekinitvami tam ostanjejo do 8 ure zvecer lahko tudi dlje, od ponedeljka do ponedeljka. Nekateri imajo tukaj tudi ze druzino, a ker delajo kar jim je vsec?!… Tukaj ni ur, ki bi belezile koliko casa prezivis za delavno mizo, prav tako imamo vsi dostop do svojega laboratorija 24 ur na dan vse dni v letu. Dostop do racunalniske sobe imamo vsi, …Amerika dezela priloznosti, pravijo moji sodelavci, radi jo imajo, Busheva politika je pac ena izmed slabosti, ki pa se povprecnega drzavljana ne zadeva. Pentlje z napisom “support our troops” (Podprimo nase vojake) na avtomobilih so nekaj obicajnega in jih ni malo. Indijcev je tukaj kar veliko, ohranjajo svojo kulturo s hrano zenske pa nosijo tradicionalne obleke. Tolk kolker sem do sedaj razumel lokalce ji to nic ne moti… v oglasih za stanovanje (najem, oddaja…), pa vseeno pise, da oglas ki bo krsil rasno, spolno in versko razlicnost ne bo objavljen, prav tako ima nasa sola na zadnji strani potrdilo, da tukaj ni nobene diskriminacje.

A si predstavljas slovenskega studenta, da bi poletne pocitnice izkoristil za poravlanje ocen, oziroma da bi se udelezil predavanj (Summer course), da bo v prihajajocem semstru lazje prisel skozi… Jaz ga ne poznam. Prav tako ne vem koliko studentov vsak dan dela vsaj 2 uri domaco nalogo, ker je prof. slabo razlozil, ker naslednji dan ne bi nic razumeli… Drugacen pristop, drugacna filozofija… Je pa res, da je tukaj univerza organizirana poplonoma drugace, ali je tako bolje ne vem…res je tudi da ce sestevamo obveznosti studentov se vedno osatanejo vsaj 3 ure ki odpadejo v vecini primerov na TV oziroma PC

Spodbuda iz okolice in pa nove izkusnje so razlog da sem se tudi jaz zakopal v clanke in simulacije. Vsaki drugi dan grem tect, plavam v pokritem 25 m bazenu, danes sem odkril, da imamo v bliznjem mestu tudi dolgo in bolder plezalno steno, se lebse je da je zastonju J. Jutri grem s planinskim krozkom na en pohod (ala smarna gora), sam nekje je potrebno zacet. Udelezil sem se tudi enega teka. Najprej so me zacolali 12$ (2400SIT), za kar nisem dobil niti mikice, za katero sem se moral po koncu teka skoraj stepst. Zaceli smo tect. 5km, tempo je drzal en rus, noro. Absolutno sem bil sesti v svoji skupini 2 (za norim rusom) Vse supaj nas je bilo recimo da 200. Cas 19,5 min – solidno. Nagrado dobijo samo prvi v skupini. Amerika… ne vem kam so dal ves tist denar od startnine.

V zacetku avgusta zacnem pot po ameriki, ce bi se mi kdo pridruzil, ali koga pozna (mogoce, Ce) naj mi pove J… Drugace je pa moja soba tukaj kar velika in ce kdo pride v te rovte ima prenocisce zagotovo zastonj.

See ya,

Mark :roll: B

Nekaj slik je na tem naslovu:
http://www.majamarko.si/index.php?id=17 ... l&record=6

Vrni se na “Švicarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov