Grossglockner (3798mnm)

športne aktivnosti

Moderator: pigs

samo
Prispevkov: 162
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 1:07 am

Grossglockner (3798mnm)

OdgovorNapisal/-a samo » So Jun 15, 2013 4:53 pm

Hribovski del še ni povsem zamrl. Sicer ne objavljam redno, vendar menim, da pravi najvišji slovenski vrh pa že lahko dobi svoje mesto tudi na našem forumu.
V četrtek se mi je izpolnila že nekaj let stara želja. Ob 3:20 sem se odpeljal iz Ljubljane. Pri Jesenicah sem pobral še dva sotrpina ;), z nekaj postanki smo se skozi Kals pripeljali na približno 2050m.n.m. Po preobuvanju in pripravah smo s smučmi na hrbtu, ob 7:15, začeli s vzponom. Dokler je bilo trdo in malo poledenelo smo smuči kar nosili, nato je sledil bolj položni del, zato smo raje napredovali na smučeh. Približno na višini 3250m so smuči romale nazaj na nahrbtnike, saj je bila hoja z derezami bolj udobna. Lahko bi šli direktno na sedlo, vendar smo bili vsi prvič v teh lepih krajih in smo raje šli po grebenu mimo koče (3454m), tu smo imeli krajšo malico in ponovno mazanje s kremo spf 50+ wasserfest (uv indeks: 11+). Čez sedlo je bila pot lahka, vendar je zaradi višine tempo padel. Kasneje se je svet postavil bolj pokonci, zato smo se dodatno bojno opremili. Napredovanje po vseh štirih je bilo bolj prijetno in varno. Korak je bil počasen in na nekaj korakov smo se ustavljali. Nahrbtnik in mobitelov fotoaparat sem pustil na Malem Kleku (3770m), kolega še malo nižje in le s cepini in derezami smo ob 13:30 bili na vrhu. Po slikanju na vrhu je sledila fantastična smuka iz malega kleka vse do višine malo pod 2300m. Vmes smo imeli nekje na višini Triglava malo daljše martinčkanje in malic. Dvajset minutni sestop je hitro minil in ob 20:00 sem bi že nazaj doma v Ljubljani. K sreči noben ni imel večjih težav z višino.
Tu je nekaj slik narejenih s pet let starim mobitelom. V prihodnje sledijo tudi z vrha od sosmučarjev :).
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Luka Kunaver
Prispevkov: 109
Pridružen: Po Nov 20, 2006 4:50 pm

Re: Grossglockner (3798mnm)

OdgovorNapisal/-a Luka Kunaver » So Jun 15, 2013 9:57 pm

Bravo, fantje!

miha
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Nov 22, 2004 10:27 pm

Re: Grossglockner (3798mnm)

OdgovorNapisal/-a miha » To Jun 25, 2013 6:48 pm

Čestitke!


Vrni se na “Švicarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti