Kredarica

športne aktivnosti

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

Kredarica

OdgovorNapisal/-a marek » So Sep 21, 2013 12:08 am

Kredarica - tokrat službeno. Prejšnji vikend sem namreč peljal želimeljske fante (iz moje vzgojne skupine) na Triglav. Zaradi prevelike skupine je bil vzpon na vrh pretvegan, vseeno pa je bila za mnoge, ki v gorah sploh še niso 'resneje' bili, tudi Kredarica prava avantura. Po petkovem pouku smo se odpravili na pot, ki nas je prvi dan vodila iz Pokljuke do Kredarice. Na Kredarico smo prišli malo pred deveto zvečer - v temi, vetru in snegu - vse to je bilo načrtovano in za mnoge ravno najboljše! Noč so nato fantje kot ubiti prespali, starejši pa smo še dolgo v noč v jedilnici debatirali in tarokirali. Zjutraj se je pokazalo, da so razmere za našo skupino pretvegane in smo se zato morali zadovoljiti kar s 'šetanjem' okoli koče. Na vrhu Kredarice smo si ogledali pol Slovenije in se po daljšem martinčanju podali v dolino - tokrat v Krmo. Prijazni Gorjanci so namreč avte iz Pokljuke prepeljali v Krmo, zaradi česar smo turo lepo zaokrožili. Zaradi zadostne količine časa pa smo na poti navzdol redno duškali in uživali trenutke. Na koncu pa so nas Gorjanci še napitali s pico in ostalimi dobrotami, ki so odlično šle v tek. Izlet je uspel tako zelo, kot si še sam nisem mislil, da lahko - še najraje pa sem to slišal od fantov.
Je bila pa vsa stvar veliko lažje izvedljiva tudi zaradi Pigsovcev, ki ste mi pri sami izvedbi priskočili na pomoč in se vam za sodelovanje najlepše zahvaljujem - nekateri z nasveti, ažurnimi vremenskimi napovedmi, pripravljenostjo iti zraven, če bi bilo to potrebno tudi v zadnjem trenutku, JanezuV pa se zahvaljujem za stalno spremstvo.
Pa še nekaj utrinkov iz poti:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Lp, Marko

Vrni se na “Švicarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov