Smučanje

športne aktivnosti

Moderator: pigs

samo
Prispevkov: 162
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 1:07 am

Smučanje

OdgovorNapisal/-a samo » Sr Okt 01, 2014 11:28 am

Letos imam projekt smučati vsaj enkrat v vsakem mesecu v letu 2014. Ideja se je pravzaprav razvila šele avgusta v Gruziji, kjer sem dvakrat smučal iz Kazbeka (5033m). Na severni polobli sta najmanj smučarska meseca v letu september in oktober, tako je navadno težko najti sneg, sploh v Sloveniji. Zaradi dokaj snežne zime in slabega vremena pomladi in poleti, sem letos v septembru našel sneg na našem ledišču Ledine.
Iz turni klub gora:
V nedeljo sem želel odriniti proti visoki Klekovi cesti in na Johannisberg, vendar sem ostal sam. Pot do tja je dolga in nekaj stane, poleg tega je tam resen ledenik, kjer so, sploh sedaj, velike razpoke. Ker je bilo poletje hladno in oblačno, sem se spomnil na Ledine, kjer je bilo v juliju še veliko snega. V soboto zvečer sem malo pobrskal po spletu in našel sliko na hribi.net od Garmonta z dne 25.9. (hvala za posnetek). Iz posnetka sem ocenil, da je možno povezano smučati vsaj 150 v.m. Torej bi lahko FIS že septembra imel otvoritev sezone s slalomsko tekmo na Ledinah. Tako sem se v nedeljo zjutraj s starejšimi smučmi in ostalo opremo odpeljal proti Zg. Jezerskemu.
Gor sem šel po poti skozi Žrelo. Pred vstopom v žrelo je bilo zoprno trdo ledeno snežišče, ki je kar malo zoprno za prečenje. Ostali deli poti do ledenika niso nič posebnega. Na ravnici se je že začel sneg oz. led. Čevlje sem zamenjal za pancarje in šel proti najvišji točki snežišča. Snežiče je bilo tako trdo oz. ledeno, da bi potreboval dereze, zato sem nadaljeval na melišču ob snežišču. Kasneje sem prečil v desno, tako da sem si ogledal višje snežišče in ocenil, da je gor žal čisto preveč kamenja za smuko. Bolj smotrno se mi je zdelo parkrat ponoviti samo spodnji del, ki je imel približno 170 v.m. povezane smučarije, gor pa je bilo relativno malo kamenja. Taka smuka morda ni za vsakogar, saj bila podlaga luknjasta in res trda, vendar jaz sem užival. Zahteva pa kar veliko dela in moči.
Sestopil sem po lovski poti in mimo Davota, pot je lepo urejena in bp. Vse pohvala Jezerjanom. Hitro sem bil pri avtu in septembrske turne smuke je bilo konec.

Pa še to: Če ste morda za kakšno turo, plezanje itd. se lahko kaj zmenimo.

samo
Prispevkov: 162
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 1:07 am

Re: Smučanje

OdgovorNapisal/-a samo » Sr Okt 01, 2014 11:40 am

Še nekaj slik:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrni se na “Švicarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov