vikend hribi

športne aktivnosti

Moderator: pigs

Gost

vikend hribi

OdgovorNapisal/-a Gost » Pe Okt 13, 2006 7:15 am

Z Nežo se v sob. zjutraj odpravljava v hribe za dva dni. Če bi se kdo pridružil, naj se oglasi, da se domenimo kam.

Irena

Uporabniški avatar
bklemen
Prispevkov: 109
Pridružen: Sr Dec 28, 2005 9:21 am
Kraj: Stozice

OdgovorNapisal/-a bklemen » Ne Okt 15, 2006 11:26 pm

Stvar je bila takale:
Zgodaj zjutraj se je pred naso hiso pripeljal rdec avtodom, s katerim smo se bili Neza Irena in jaz odpeljali na Vrsic; oziroma natancneje do Koce na gozdu. Mahnili smo jo po Hanzovi poti preko mracnih meglenih in temacnih senc proti vrhu Prisojnika. Po nekaj uvodnih tezavah :o smo prisli do slapa, kjer smo bili delezni neprostovoljne prhe.
Slika
Po prijetni osvezitvi smo pot nadaljevali do strasljive stene, ki jo je graditelj poti poimenoval kar po sebi - Hanzova stena.
Slika
Potem smo prisli do za nas neprehodnega snezisca, saj nismo mogli splezati iz krajne poci. Tezavo smo resili tako, da smo poskusili iti okrog, ker ni slo, pa smo sli kar po tunelcku.
Slika
Ugotovili smo, da je Neza naravni talent za limbo-dance
Slika
in da bi si Blaz lahko ze pocasi privoscil nove cevlje.
Slika
Prisli smo na vrh, ter sestopili po grebenu in se zazrli skozi Prednje okno.
Slika
Ugotovili smo, da je drevje cudovitih barv.
Slika
Tezav z najemom hotelske sobe nismo imeli, ker smo pravocasno poskrbeli za rezervacijo.
Slika
Kot se spodobi, smo si privoscili izdaten topel obrok za vecerjo.
Slika
Neza je pozabila, da se niso maskare na sceni in se preoblekla v skrata.
Slika
Zjutraj smo se zbudili v nov dan in si se v dnevni luci ogledali nas hotel Luxus*****, ki je zasijal v vsej svoji krasoti.
Slika
Po Hanzovi poti smo se povzpeli na vrh Mojstrovke in se nastavljali soncnim zarkom.
Slika
Na Vrzicu pa smo si po sestopu zopet privoscili toplo kosilo.
Slika
Hanzov vikend je bil uspesno zakljucen, udelezili smo se še svete maše za izobražence, ki jo je daroval gospod Rudi Koncilja.

PS. Se ena slika za tiste, ki so vam vsec jesenska barve in motivi s kartic.
Slika

samo
Prispevkov: 162
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 1:07 am

OdgovorNapisal/-a samo » Po Okt 16, 2006 11:44 am

Lepa reportaža! No, jest sm bil pa včer na Triglavu. po tominškovi gor pa čez prag dol, res je bil lep dan. Fotkiča pa nism mel sabo.

Damjana

OdgovorNapisal/-a Damjana » Po Okt 16, 2006 2:58 pm

Ful lepo! Ze kar romantično!

Damjana

Franci Zelko
Prispevkov: 143
Pridružen: To Nov 23, 2004 6:30 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Franci Zelko » Po Okt 16, 2006 8:49 pm

Bravo za Hanzove gornike 8)
Treba je še izkoristiti te lepe dni!!!

Ko smo že privikendu: jaz sem se zaradi pofavlanga prsta :cry: "odpovedal" plezanju v Koglu in Skuti in sva šla z Juretom proti Storžiču.
Ker "nisem" mogel plezat sva šla v Kramarco kjer je samo pr skokov.
Ampak kamor je šel bik naj gre še štrik = ni šlo po planu. :oops: Od bivaka naprej sva, bog ve kje, zgrešila nekam v desno in imela lepo plezarijo - kot se za slovensko skalo spodobi je seveda vse držal :wink: (kjer ni bilo vsaj trojka se je vse podiral!!!) do grebena. Pol pa čez Žrelo dol.
Konec dober vse dobro!!! :lol: :lol: :lol:
Vrh je le pol poti!

Uporabniški avatar
Marko Bitenc
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 6:01 pm
Kraj: doma

OdgovorNapisal/-a Marko Bitenc » To Okt 17, 2006 10:16 pm

he he Franci,

poznam se dva bika Luka K in jaz, da je skala vsaj malo bolj drzala sva si izbrala zimski čas.

Marko :roll:

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Sr Okt 18, 2006 7:20 am

Hvala Blaž za izčrpno fotoreportažo in varno pot po novih odkritjih. Naše novo odkritje za udobno bivakiranje pa se uradno imenuje Cestarska bajta in je baje že 20 let tako in tudi naši predniki so jo koristili prav tako kot mi. (In jo tudi še bomo).

Irena


Vrni se na “Švicarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov