polbičev vozel

športne aktivnosti

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
Marko Bitenc
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 6:01 pm
Kraj: doma

polbičev vozel

OdgovorNapisal/-a Marko Bitenc » Sr Maj 16, 2007 9:30 am

Prejšnji vikend sem že v drugo odletel na izpitih za alpinista, točneje na zimski tehniki. Če lansko leto res nisem znal delat z lavinsko žolno, sem letos prišel na Vršič prepričan, da mi bo uspelo. A glej ga zlomka...

Začelo se je suvereno, a pri spuščanju na dva cepina (ki jih potegneš za sabo) sem se odločil da uporabim polbičev vozel, ki pa sem ga v matičarko (vponka z matico :oops: ) vpel narobe. Narobe pomeni, da je vrv pri spustu tekla čez matico, ki jo sicer pri spuščanju zateguje, a jo lahko jasno pod določenimi pogoji :?: tudi odteguje in po spletu nesrečnih naklučij se ti lahko tudi odpre in zgrmiš v globino. Verjetno res, sem se odločil, da tega ne bom sprobaval, po eni strani lepo, da so mi to razjasnili, morda le kraj in čas (izpiti) niso bili najbolj primerni. Ob gnevu inštruktorja sedaj niti nisem prepričan če se lahko na polbiča sploh abzajlaš. Če pa se že mora biti vrv, ki ti teče čez roko matičarki na tisti strani kjer ni matice. Tole vam pišem, ker je na isto foro za mano odletelo še par kandidatov in ker vem, da PIGSovci radi vozlate, da se ne bo komu res kaj odpelo. Tisti, ki nič ne razumete, se ne sekirajte :). Tisti, ki pogrešate vejice so tukaj ,,,,,,,,,,,,,,,,.
Srečno!

Marko

PS: izpiti spet niso tako težki!!! :idea:

Luka Kunaver
Prispevkov: 109
Pridružen: Po Nov 20, 2006 4:50 pm

OdgovorNapisal/-a Luka Kunaver » Sr Maj 16, 2007 8:28 pm

Ja ti imaš pa res smolo! Sprašujem se, kje vse še tičijo hakeljci, zaradi katerih lahko padeš – izpit in dobesedno! Vsekakor hvala za opozorilo.
Srečno torej drugo leto!
Luka


Vrni se na “Švicarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov