?????Paklenica 2008??????

športne aktivnosti

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
marijakrzic
Prispevkov: 51
Pridružen: Po Nov 22, 2004 4:58 pm
Kraj: Goričica pod Krimom

?????Paklenica 2008??????

OdgovorNapisal/-a marijakrzic » Če Jun 05, 2008 9:00 am

Nekateri PIGS-ovci (in tudi ne-pigsovci) smo se menili, da bi letos morda pa vseeno šli v Paklenico, kljub temu, da je uradno ni. Tisti, ki bi imeli željo plezat, bi sami organizirali kar pač potrebujejo ... Bistvo je, da bi šli tja in da bi bili skupaj nekaj dni - plavanje, druženje ...

Določeno število ljudi je nad to idejo zelo navdušeno, ker bi jim sicer med poletjem nekaj manjkalo.

Zanima me, če bi se morda še kdo pridružil. Šlo bi se pa konec julija - kot ponavadi (za nekaj dni).

Lp; Marija

samo
Prispevkov: 162
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 1:07 am

OdgovorNapisal/-a samo » Če Jun 05, 2008 8:13 pm

Ja jest bi šu zravn. Bi pa tut plezu, tko da newem kdo bi še šel?

Luka Kunaver
Prispevkov: 109
Pridružen: Po Nov 20, 2006 4:50 pm

OdgovorNapisal/-a Luka Kunaver » Če Jun 05, 2008 9:32 pm

Hoj!Midva sva načeloma za stvar. Čas imava ravno zadnji teden julija in še nič dokončno načrtovano. Luka bi bil tudi za plezanje, jaz pa bolj za užitek na plaži, kakšen izlet, pa še kaj. Bomo videli, koliko se nas nabere, pa se lahko enkrat tudi dobimo, da se zmenimo še kaj več! Drugače pa vama, Marija in Dušan, želiva še lepe in mirne zadnje priprave na poroko in res, zakon je zakon! Pozdravčke!

Luka in Dragica

Damjana
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr Mar 21, 2007 8:26 pm
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Damjana » To Jun 10, 2008 10:36 am

Živjo!

Zadnjič smo se pogovarjali o Paklenici in prišli na idejo, da bi morda letos šli kam drugam. Npr. v bližino Soče. Ideja je zanimiva do te mere, da se lažje priključujemo in odključujemo, ker je bližje. Tam je tudi kar nekaj priložnosti za plezarijo, pohodništvo, kopanje (no, ja, za tiste, ki niso tako zmrznjeni kot jaz).

Sončen pozdrav, Damjana. :oops:

Uporabniški avatar
marijakrzic
Prispevkov: 51
Pridružen: Po Nov 22, 2004 4:58 pm
Kraj: Goričica pod Krimom

OdgovorNapisal/-a marijakrzic » To Jun 10, 2008 12:47 pm

Letos je sicer za julij v načrtu en izlet čez vikend ... Vendar nas je nekaj takih, ki bi poleg tega šli tudi v Paklenico - pa ne samo zaradi plezarije (jest npr. nimam teh namenov), temveč predvsem zaradi vzdušja, morja, narave, potapljanja, družbe ...

Do sedaj nas je ok. 9 takih, ki bomo verjetno šli - za nekaj dni konec julija. Če se nam še kdo pridruži, je zelo dobrodošel!

Uporabniški avatar
marijakrzic
Prispevkov: 51
Pridružen: Po Nov 22, 2004 4:58 pm
Kraj: Goričica pod Krimom

OdgovorNapisal/-a marijakrzic » Sr Jul 02, 2008 9:55 am

Zmenili smo se, da v Paklenico odpujsamo v četrtek 24. julija (jaz+Dušan, Matija+Urša, Luka Kržič, Andreja + morda še kdo). Zakonca Kunaver pa prideta tja v petek popoldan/zvečer ali v soboto zjutraj (zaradi službe).

Kdor bi se nam pridružil, naj čim prej sporoči, si priskrbi prevoz ...

Kunaverejva vabita tudi še kakega sopotnika v njun novi avtomobil.

Domov se bomo vračali verejtno v torek 29. julija - dokončno pa se bomo še zmenili.

Lp, Marija

P.S.: če kdo hoče plezat, naj si sam priskrbi soplezalca, opremo ... Vse bo bolj "prosto po Prešernu", ker to ni tradicionalni Pigsov tabor.

vesna
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 2:19 pm
Kraj: Zagorje-Ljubljana

OdgovorNapisal/-a vesna » Sr Jul 02, 2008 12:09 pm

Oj

Mogoce bi šla v Paklenico, če bi kdo šel morda prej domov? Recimo, 27.? Ker mam 28. zvečer že let v Pariz...

Če gre kdo za krajši čas, mi lahko to sporoči? Sem ali me pa kar pokliče, ker ne bom kaj dosti na netu poleti.

Hvala pa upam, da se kaj vidimo, če ne v Paklenici, pa kje drugje.

Lepo se imejte,
Vesna

Uporabniški avatar
5er
Prispevkov: 175
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 7:42 pm
Kraj: Litostrojska 27, Lj

OdgovorNapisal/-a 5er » Če Jul 03, 2008 2:31 pm

Čao

Jest bom od 19. do 27. julija v dolomitih, tako da žal ne morem z vami. Pa ob prvi priložnosti. Že sedaj vam želim prijeten oddih.
Lp,

Peter 8)
Bolje da ti ostane klin v poki, kot grif v roki!

Luka Kunaver
Prispevkov: 109
Pridružen: Po Nov 20, 2006 4:50 pm

OdgovorNapisal/-a Luka Kunaver » Ne Jul 20, 2008 1:59 am

Hoj, v Švicariji sem prilepil nekaj slik s Kamenjaka.
Ko sva z Dragico takole malo razglabljala o letošnji pigsovi sicer neuradni Paklenici, sva ugotavljala, da bi nas šlo dol bore malo z namenom plezanja (Samo?, jaz, Matija in Urša?, še kdo?); večinoma bi šli zaradi dobre družbe in morja. In tako sva pomislila na Kamenjak. Pravega plezanja tu sicer res ni, morje se pa s tisto pakleniško mlako ne more primerjati (razen na drugi strani zaliva, do koder pa je ~20km).

Torej prednosti Kamenjaka:
- čisto morje z zelo razgibano obalo (zalivi s prodniki, skale, pečine, špilje), obilica podvodnega življenja
- 210km, hrvaška hitra cesta 14 kun (~2eura), ~2uri in pol
- nekaj novega- za raziskovalce

slabosti:
- ni pravega plezanja (razen mogoče "soliranje nad globoko vodo")
- predvidevam, da dražji kamp
(najdražji del sezone: parcela A, 90-120m², elektrika, max. 8 oseb, avto+šotor, 14eurov
parcela B, 70-90m², elektrika, max. 6 oseb, avto+šotor, 12,40eurov
parcela C, 60-70m², ni elektrike, max. 4 osebe, avto+šotor, 9,5eurov
dodaten avto 3,70 eura
dodaten mali šotor (max. 2 osebi) 4 eure
parcela ob morju +20%
prijavnina v kamp ~1 euro (enkraten znesek)
turistična taksa ~1 euro na dan)
- kamp nima hladilnika, kuhinje in jedilnega prostora, nudi le prostor v senci, mlačen tuš, wc in trgovino (cene?) (kamp z eno zvezdico- sicer pa tista pakleniška "Vesna" tudi ne nudi ne vem kakšnega razkošja)
- v višku sezone verjetno veliko počitnikarjev vsepovsod
- dnevna vstopnina v park Kamenjak (20kun ~3 eure na avto); alternativa- peš? ali kolo

Še načrt kampa (midva sva bila levo od recepcije na zeleni, s črno obkroženi parceli):
Slika

prednosti Paklenice:
- obilo raznoraznih plezalnih smeri (kdo bi šel plezat?)
- topla mlaka na dosegu nog
- predvidevam, da cenejši kamp (cene sem pozabil)
- solidno morje na drugi strani zaliva

slabosti:
- 300km po ovinkasti magistralki ali 350km po dragi avtocesti
- bolj borno morje in ostala "ponudba"
- vse po starem, a tudi preizkušeno

Na Gorjušah sva predlog omenila Kržičem, Urhoma in Urši, ki bodo verjetno v večini, in v zraku se je čutilo odobravanje.

Kamorkoli že, midva greva najverjetneje v soboto 26.7. zgodaj zjutraj, nazaj pa odvisno od okoliščin, recimo v torek 29.7. ali sredo 30.7. Rade volje v najino novo in prostorno "ladjo" vzameva še koga.

Vse je torej stvar dogovora. Napišite kaj, kdo je za plezanje, kdo za potapljanje, kdo bi dobro jedel, lovil dinozavre...

Luka


Vrni se na “Švicarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov