Odšel prijatelj

športne aktivnosti

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
Marko Bitenc
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 6:01 pm
Kraj: doma

Odšel prijatelj

OdgovorNapisal/-a Marko Bitenc » Ne Jan 04, 2009 7:17 am

Mlado leto mi je vzelo prijatelja in soplezalca, Petra Bevka (Majin bratranec).
http://www.delo.si/clanek/73810

Pozdravljen v Gospodu!

Marko

Uporabniški avatar
Tobi
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Mar 28, 2005 4:16 pm
Kraj: Kurja vas

OdgovorNapisal/-a Tobi » Ne Jan 04, 2009 5:49 pm

Maji in Marku iskreno sožalje

Naj ga v nebesih sprejme Gospod

Tobi
I believe I can fly... baaaam...
...Ko si na tleh...

anka
Prispevkov: 123
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 5:18 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a anka » Ne Jan 04, 2009 9:55 pm

Iskreno sožalje tudi z moje strani.

Verjetno že pred okoli tremi leti, sva se ti Marko s Tanjo pridružile, ko si naju peljal prezat v plezališče in takrat je bil tam tudi Peter.

Nikoli ne vemo, kdaj nas Bog pokliče k sebi, baje pa da pokliče, ko je za nas najbolje.

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marek » Po Jan 05, 2009 11:05 am

Petra sem srečal pred nekaj leti in z njim opravil le dve alpinistični turi, a sem kljub temu v njem zaznal dušo pravega alpinista. Bil je skromen v besedah, bolj je cenil dejanja. Ko sva se pred dobrim mesecem po naključju srečala, sva imela prijeten pogovor o alpinizmu in o tem, da v zadnjem obdobju noben od naju ni plezalno aktiven kot nekoč. V življenju so se pred plezanje vrinile druge prioritete, vseeno se je plezalo še vedno tu in tam - za dušo. Brez plezanja bi bil svet za pravega alpinista preveč pust. Je pa alpinizem kot način življenja vedno dvorezen meč, nevaren in hkrati neznansko bogat. Peter je pri alpinizmu zdaj presegel le način življenja, saj je v svojem zadnjem vzponu našel vse. Našel je pot do večnosti in do Boga. Žal pa so ob tem, ko je on našel vse, njegovi bližnji veliko izgubili. Smrt vzame sapo in neznansko zaboli. Molitev in medsebojna povezanost lahko bolečino vsaj malenkostno blažita in to je tudi tisto, na kar Peter in njegovi najbližji v teh težkih dneh lahko računate. Ostajamo v navezi!
Marko

Uporabniški avatar
Maja
Prispevkov: 166
Pridružen: To Nov 23, 2004 12:42 pm

OdgovorNapisal/-a Maja » Po Jan 05, 2009 5:40 pm

Predlagam, da sklenemo roke v molitev kar skupaj.

Vabljen/a v sredo (7. 1. 2009) k nam na Glavarjevo, da se v molitvi spomnimo Majinega bratranca pa tudi vseh ostalih, ki so nam veliko pomenili in so že odšli.

Pa tudi vseh tistih, ki so razne nesreče preživeli, vendar so se pri tem poškodovali.

Začnemo ob 19.h.

Maja

Maja B
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 8:39 pm

OdgovorNapisal/-a Maja B » Po Jan 05, 2009 8:54 pm

Hvala za izrečena sožalja, spodbudne misli, molitev - vse to nama veliko pomeni, verjameva tudi, da je molitev največ, kar lahko naredimo za Petra in njegove najbližje.

Če koga zanima - pogreb bo v četrtek ob 15h v Cerknem, žara bo v vežici od 8.30 naprej.

Vse dobro!

Maja


Vrni se na “Švicarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov