7. srečanje: Midva in (medijski) svet

za ljubezen in za narod

Moderator: pigs

Maja B
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 8:39 pm

7. srečanje: Midva in (medijski) svet

OdgovorNapisal/-a Maja B » Sr Feb 17, 2010 8:24 am

Živjo,

naše naslednje srečanje bo v torek, 9. marca 2010, ob 18. uri. Vprašanja za razmišljanje in pogovor so sledeča:

MIDVA IN (MEDIJSKI) SVET

Kako slediva dogodkom po svetu? Katerih medijev se poslužujeva?
Koliko časa na dan porabiva za informiranje o aktualnih dogodkih, kot jih predstavljajo mediji?
Kako pomembno se nama zdi, da sva seznanjena z aktualnim dogajanjem? Zakaj?
Koliko se čutiva odgovorna za dogajanje v družbi, se kakorkoli družbeno angažirava oziroma si to želiva (recimo v medijih, politiki, kaki nevladni organizaciji, preko prostovoljnega dela)?
Kakšno vlogo ima pri vsem tem najina vera, duhovnost?

Svetopisemski odlomek:
Jezus pred Pilatom, drugi del (Jn 18, 33-38)
Tedaj je šel Pilat spet v sodno hišo, poklical Jezusa in mu rekel: »Si ti judovski kralj?« Jezus mu je odgovoril: »Praviš ti to sam od sebe ali so ti drugi povedali o meni?« Pilat je odvrnil: »Sem mar Jud? Tvoj narod in véliki duhovniki so te izročili meni. Kaj si storil?« Jezus je odgovoril: »Moje kraljestvo ni od tega sveta. Ko bi bilo moje kraljestvo od tega sveta, bi se moji služabniki bojevali, da ne bi bil izročen Judom, toda moje kraljestvo ni od tod.« Pilat mu je rekel: »Torej si ti vendarle kralj?« Jezus je odgovoril: »Ti praviš, da sem kralj. Jaz sem zato rojen in sem zato prišel na svet, da pričujem za resnico. Kdor je iz resnice, posluša moj glas.« Pilat mu je rekel: »Kaj je resnica?«

Blagoslovljen post,

Maja+Marko

pjernej
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Feb 08, 2008 2:58 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: 7. srečanje: Midva in (medijski) svet

OdgovorNapisal/-a pjernej » To Mar 09, 2010 11:40 am

Živjo!
Meni je blazno žal, ampak moj predstojnik je spet malo pozabil, da imam zakonsko in mi je zvečer pisal mašo, pa še do danes ni dal ven seznama, tako da nisem mogel prej vedet. In zjutraj sem bil malo matast, pa se nisem spomnil, da to ne gre. Priletim vas pogledat bolj na koncu. mir+dobro
pJ
mir+dobro

Maja B
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 8:39 pm

Re: 7. srečanje: Midva in (medijski) svet

OdgovorNapisal/-a Maja B » So Mar 20, 2010 1:11 pm

Živjo,

kot odmev na naše zadnje srečanje posredujem dve povezavi:

http://www.24kul.si - spletna stran iniciative 24kul.si, na tedenske novice se lahko naročite na naslovu prijavi@24kul.si

http://audio.ognjisce.si/index.php?p=Nas_gost/2008 - pogovor z zakoncema Čušin, ki sem ga omenila (in drugi pogovori iz oddaje Naš gost na Radiu Ognjišče)

Lep pozdrav od M-jev


Vrni se na “Pigsovi zakonci”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov