2. srečanje

za ljubezen in za narod

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
Marko Bitenc
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 6:01 pm
Kraj: doma

2. srečanje

OdgovorNapisal/-a Marko Bitenc » To Okt 05, 2010 2:52 pm

Živjo,

se opravičujeva za zamudo pri sporočanju teme. :oops: .

Srečanje imamo v ponedeljek, 11. 9. ob 18. v Antonovem domu.

TEMA: ZAKRAMENTI
Kaj nama pomenijo zakramenti? Katere najbolj doživljam?
Kako sem doživel poroko, krste otrok? Kako sva izbrala priči, botre? Kaj se nama zdi pri tem pomembno?
Sem že kdaj prejel zakrament bolniškega maziljenja?
Kako pogosto hodim k spovedi? H komu grem? Kaj mi pomeni, kako jo doživljam?

ODLOMEK iz SV: PISMA:
(Mt 21, 23-32)
Od kod Jezusova oblast
Prišel je v tempelj, in medtem ko je učil, so stopili k njemu véliki duhovniki in starešine ljudstva ter rekli: »S kakšno oblastjo to delaš? Kdo ti je dal to oblast?« Jezus je odgovoril in jim rekel: »Tudi jaz vas bom vprašal neko stvar. Če mi to poveste, vam bom tudi jaz povedal, s kakšno oblastjo to delam. Od kod je bil Janezov krst? Iz nebes ali od ljudi?« Ti pa so premišljevali sami pri sebi in govorili: »Če rečemo: ›Iz nebes,‹ nam bo rekel: ›Zakaj mu torej niste verjeli?‹ Če pa rečemo: ›Od ljudi,‹ se bojimo množice, kajti Janeza imajo vsi za preroka.« Zato so odgovorili Jezusu: »Ne vemo.« In on jim je rekel: »Tudi jaz vam ne povem, s kakšno oblastjo to delam.«
Prilika o dveh sinovih
»Kaj se vam zdi? Nekdo je imel dva sina. Stopil je k prvemu in rekel: ›Sin, pojdi danes delat v vinograd!‹ Ta je odgovoril: ›Nočem.‹ Toda pozneje se je premislil in šel. Stopil je k drugemu in rekel isto. Ta je odgovoril: ›Grem, gospod,‹ vendar ni šel. Kateri od teh dveh je izpolnil očetovo voljo?« Rekli so: »Prvi.« Jezus jim je dejal: »Resnično, povem vam: Cestninarji in vlačuge pojdejo pred vami v Božje kraljestvo. Janez je namreč prišel k vam na poti pravičnosti in mu niste verjeli, cestninarji in vlačuge pa so mu verjeli. Vi ste to videli in se tudi potlej niste skesali, da bi mu verjeli.«


Lepo vas pozdravljamo,

5M Bitenci

Vrni se na “Pigsovi zakonci”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov