1. srečanje 2011/2012

za ljubezen in za narod

Moderator: pigs

Spela
Prispevkov: 36
Pridružen: Po Dec 05, 2005 12:58 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

1. srečanje 2011/2012

OdgovorNapisal/-a Spela » Ne Sep 25, 2011 10:24 pm

Mi že komaj čakamo na ponovno srečanje. Otroci že sprašujejo kdaj gremo na zakonsko ...

Ponovno se vidimo drugi ponedeljek, 10. oktobra ob 17.00 na stari lokaciji.

Fajn bi bilo, če se vsi oglasite.

Lp, furmani

janko
Prispevkov: 105
Pridružen: Po Apr 16, 2007 9:15 pm

Re: 1. srečanje 2011/2012

OdgovorNapisal/-a janko » Po Sep 26, 2011 9:15 am

potočniki smo prebrali in se tudi veselimo ponovnega srečanja.
špela prosi za vprašalnike, če jih lahko malo izpolnete :wink:

lp
janko in špela+i,d

Uporabniški avatar
frenkson
Prispevkov: 106
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:03 am
Kraj: Log

Re: 1. srečanje 2011/2012

OdgovorNapisal/-a frenkson » Po Sep 26, 2011 11:36 am

Jaz sem tudi prebral in bom sporočil naprej, tudi vprašalnik bomo izpolnili, obljubim :)

Midva sva se že spraševala, kdo pripravlja temo, sva čist pozabila?

Uporabniški avatar
Marko Bitenc
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 6:01 pm
Kraj: doma

Re: 1. srečanje 2011/2012

OdgovorNapisal/-a Marko Bitenc » To Sep 27, 2011 1:03 pm

Živjo,

če se ne motim se je za prvo srečanje "javil" p. Jernej.

termin: OK

za 5M Marko

Luka Kunaver
Prispevkov: 109
Pridružen: Po Nov 20, 2006 4:50 pm

Re: 1. srečanje 2011/2012

OdgovorNapisal/-a Luka Kunaver » To Sep 27, 2011 10:50 pm

Tudi nam termin odgovarja in se veselimo ponovnega snidenja!
Lepo bodite!

Dragica in Luka z Emico.

pjernej
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Feb 08, 2008 2:58 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: 1. srečanje 2011/2012

OdgovorNapisal/-a pjernej » To Okt 04, 2011 10:19 pm

Lep pozdrav tudi od mene. Takole na začetku leta imam precej gužve, tako da se žal oglašam šele zdaj. Mogoče je to celo dobro, ker sem tako pričakal še analizo. Pa upam, da bo vseeno čas za predelat temo. Lotili pa bi se naslednjega: (velja, da so vprašanja ZGOLJ V OPORO in nikakor ni treba odgovoriti na vsa)
Kako se vidiva?
1. Kaj zaznamuje moj pogled nate? Katere stvari ga najbolj spreminjajo, tako na bolje kot na slabše. Kaj mi najbolj zamegljuje moj pogled?
2. Za katere stvari ponavadi "zamižim" ali celo čakam, da mine? Koliko je to smiselno in koliko ne? V čem to omogoča rast in v čem zapečati stagnacijo? Na katere stvari želim ohraniti pozitiven pogled?
3. V čem se moje gledanje nate razlikuje od pogledov drugih? V čem te drugi precenjujejo, v čem podcenjujejo?
4. Kako občutim tvoje gledanje name? V čem se mi zdi, me presojaš narobe, v čem pričakuješ od mene preveč, v čem me tvoj pogled obremenjuje?
5. S čim lahko "očistiva" svoj pogled, da je (spet) pravičen, veder, svež, konstruktiven?
5. Kako čutiva božji pogled na naju? Kako naju vidi On? Kako nama njegov pogled pomaga, da tudi sama sebe in drugega vidiva drugače?

razmišljali bi ob odlomkuhttp://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Mr+8%2C22-25&id13=1&pos=1&set=2&l=sl

potek srečanja -dajte, naj me prosim nekdo spomni, kako smo že bili dogovorjeni. Saj je tako, da začnemo s križem, potem zdrava Marija po namenih, potem nekaj duhovnega uvoda, nato v krogu zakonci (predlagam, da imamo res tudi "refleksijsko minutko", kot je v anketi ..., potem pa še en krog teme, ko vsak govori po 5 min). Potem sklepni blagoslov in še druženje. Komentarji?
mir+dobro

Mirjam
Site Admin
Prispevkov: 301
Pridružen: To Mar 01, 2005 4:05 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1. srečanje 2011/2012

OdgovorNapisal/-a Mirjam » Ne Okt 09, 2011 4:36 pm

Tudi mi smo videli sporocilo in jutri pridemo.
Lep dan,

družina Kržič

janko
Prispevkov: 105
Pridružen: Po Apr 16, 2007 9:15 pm

Re: 1. srečanje 2011/2012

OdgovorNapisal/-a janko » Po Okt 10, 2011 10:38 pm

uspešno smo prestali prvo srečanje.
samo glede prostora bi povedal, ker danes smo se morali zelo hitro pobrati ven po koncu.
mislim da bomo uradni del srečanja gotovo že končali do 19h ko bodo prišli noter Viški godbeniki, potem pa se lahko za družabni del preselimo tja ker so bili otroci, saj je prostor dovolj velik...
tako da nam ne bo treba hiteti, pa še z zaklepanjem ne bo problemov, ker tudi če midva s špelo prej greva, bodo zaprli godbeniki.
toliko zaenkrat

lp
janko+...

Spela
Prispevkov: 36
Pridružen: Po Dec 05, 2005 12:58 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: 1. srečanje 2011/2012

OdgovorNapisal/-a Spela » To Okt 11, 2011 10:40 am

Vesela sem, ker smo se zopet videli. Ne da mi miru, in res bi rada povedala moj feetback od včeraj.

Težko mi je bilo zaradi Janeza Pavla, ker ni videl Bitenčevih. Je že doma, ko sem povedala da jih ne bo, jokal in potem po srečanju doma tudi še. To mi daje vedeti, da se imajo otroci super skupaj in da je lepo, če jim damo možnost, da se poznajo. Smo pa seveda v prvi vrsti mi in če nam ne bo uspelo zrihtat varstva tako kot se zagre, bo treba izbrati večerno uro.
Torej predlagam da kar tukaj naprej ali v novi temi VARUŠKE napišete koga ste našli in koliko jih še moramo. Zato da vemo če še gremo v iskanje še kakšne/ga. Da to pravočasno zrihtamo.

Molitev in največ minutni uvod meseca pred tem mi je bil na mestu. Tako lahko vstopimo v skupino vsak iz svojih poti. Vesela sem, da smo si vzeli za izziv 10 minut za par na temo. To zame res predstavlja spoštovanje drug drugega. In ko končamo 1. krog teme, bi pa res predlagala da lahko gremo še en krog. Da vsak lahko pove kar se je vmes še spomnil, morda kakšen odziv na par. In na ta način začnemo diskusijo. Ker se mi zdi da naš problem ni čas, le način kako bi do nje prišli.

Glede prostora pa lahko rečem, da mi je super, ker so otroci v teh sobah, ker je zraven tudi voda, stranišče ... Sem pa vesela, ker smo blizu otrok, in otroci blizu nas. Za nas pa lahko rečem le to, da je velika verjetnost, da bo ob premiku naša diskusija trpela. Oziroma bomo morali točno začeti in se držati naših minut, pa bomo do takrat glavno že končali. In mislim, da bomo na koncu vsi veseli, ker bomo naše skupne minute čim bolje izkoristili in se vrnili domov obogateni.

Prosim še za naslov knjige o spolnosti, ki sta jo Kržiča omenila.

Lp, Špela

Mirjam
Site Admin
Prispevkov: 301
Pridružen: To Mar 01, 2005 4:05 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1. srečanje 2011/2012

OdgovorNapisal/-a Mirjam » So Okt 22, 2011 5:34 pm

Knjiga ki sva jo priporočala v branje je Dobra novica o spolnosti in zakonu, avtor Christopher West.

Lep večer.
Mirjam


Vrni se na “Pigsovi zakonci”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti