poletni tabor

uradna obvestila

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

poletni tabor

OdgovorNapisal/-a marek » Če Feb 14, 2013 8:51 pm

Letošnji poletni tabor bo potekal v Želimljah in sicer od 13. do 18. julija, od sobote do četrtka. Gotovo je letošnja lokacija glede na lokacije prejšnjih let nekoliko presenetljiva, a ravno ta ponuja obilo možnosti, ki jih v zadnjih letih družinsko obarvan Pigs potrebuje. Okolica Želimelj je namreč idealna za krajše/daljše sprehode, namakanje v bližnji rečici, gorsko kolesarjenje, lahkotnejša družinska kolesarjenja po ravnini, plezanje v bližnjih plezališčih … lahko se zmenimo tudi, da se za resnejšo gorsko plezarijo zapeljemo do npr. Vrat/Kamniške Bistrice. Sicer pa bomo nastanjeni v Domu Janeza Boska, kjer bomo imeli na voljo veliko ograjeno igrišče in notranjo telovadnico, kjer se nahaja tudi plezalna stena. Zaradi vsega naštetega in še marsičesa drugega so Želimlje verjetno kar prava izbira.

Poleg tega bo imela v Domu Janeza Boska vsaka družina svojo sobo in kopalnico. Poskrbljeno bo tudi za skupno kuhinjo – išče se le še kuharica (če je kdo od naših staršev pripravljen kuhati, bi bilo še najbolje – tukaj apeliram na vse, da se malo angažiramo). Seveda bi stroške tabora za kuharja krili vsi skupaj, kar se pa tiče pomivanja/pomoči v kuhinji, bi prav tako sodelovali vsi. Saj res, še cena: ena noč za odraslo osebo je 5 €, za šolske otroke je 2,5 €, za predšolske otroke pa 0 €. Dodatno pa bi še kaj plačali v primeru, ko bi telovadnico uporabljali več dni – v primeru lepega vremena bomo itak več ali manj zunaj ali pa v drugih skupnih večjih prostorih (za kakšen dan pa je telovadnica brezplačna).

Menim, da sem povedal bolj ali manj vse bistveno. Dodam naj le še to, da ste na tabor vabljeni prav vsi, saj prostor omogoča veliko možnosti tako za najmlajše kot tudi za tiste, ki ste(smo) željni večje športne aktivnosti. Prijave so obvezne kar pod to rubriko – predvsem zaradi skupne kuhinje, medtem ko ne zaradi prostora, saj je tega dovolj za vse in se cena glede na število nič ne spremeni. Prijave so obvezne do konca junija/glede naknadnih odjav se pa tudi ne bo kompliciralo.

Toliko zaenkrat in lep pozdrav,
MarkoP

Luka Kunaver
Prispevkov: 109
Pridružen: Po Nov 20, 2006 4:50 pm

Re: poletni tabor

OdgovorNapisal/-a Luka Kunaver » Če Feb 14, 2013 9:24 pm

Naša družinica se kar prijavlja :) !

Kunaverčki

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

Re: poletni tabor

OdgovorNapisal/-a marek » Ne Feb 17, 2013 2:12 pm

No, seveda se za ves čas tabora prijavljamo tudi Manca, Aljaž, Natja in jaz. Glede na interes pa se bodo ob večerih predvajali kakšni filmi ali raznorazne potopisne/gorniške diaprojekcije. Sicer se pa tabora zelo veselimo.

Lp, Marko

Uporabniški avatar
Maja
Prispevkov: 166
Pridružen: To Nov 23, 2004 12:42 pm

Re: poletni tabor

OdgovorNapisal/-a Maja » To Feb 19, 2013 7:47 pm

Mi smo načelno tudi za (seveda je še odvisno od dopusta).

Maja

Uporabniški avatar
kristinaraspor
Prispevkov: 66
Pridružen: Če Mar 03, 2005 3:34 pm
Kraj: Vrhpolje

Re: poletni tabor

OdgovorNapisal/-a kristinaraspor » Če Feb 21, 2013 10:00 pm

Klemenovi se prijavljamo.
Lp, Kristina

Luka Kunaver
Prispevkov: 109
Pridružen: Po Nov 20, 2006 4:50 pm

Re: poletni tabor

OdgovorNapisal/-a Luka Kunaver » Ne Jul 21, 2013 12:19 am

V nedeljo se nas je nekaj pridružilo ostalim, ki so bili v Želimljah že od petka, in skupaj smo z mašo zaključili poletni pigsov tabor.

Slika

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

Re: poletni tabor

OdgovorNapisal/-a marek » Ne Avg 04, 2013 10:53 pm

Evo, končno sem našel čas, da spletem kratko poročilce o našem taboru.

Torej, šli smo v Želimlje, kjer smo spali, se igrali, si kuhali ter si to ali ono zgodbo predali.
Vmes pa se tudi na Kurešček podali.
Kjer smo v samem vznožju še na TRAKTOR naleteli in si obvezno zanj nekaj časa vzeli.

Slika

Potem pa smo vsi brž - navzgor v breg čim hitreje brzeli.

Slika

A se, ko smo že videli vrh, ob jagodah zataknili in se bolj ali manj sočnih dobrot naje'li.

Slika

Kdor je šel direkt al' z vozom, je vse to zamudu. In se na vrhu na glavnino načaku.

Slika

Spodaj pa so kar je'li in je'li.

Slika

In so končno 'tut' zadnji le do vrha prispeli. Čeprav je Marijin, smo vrh mi suvereno zavzeli.

Slika

Nato pa še na vrhu iz peska ene ceste zgradili.

Slika

Ter se po delu gradbinskem v dolino vrnili.

Slika

Na piškotni pogon gre še nekoliko lažje.

Slika

A če je družba taprava, potem je vse skupaj le ena prijetna zabava.

Slika

Po kosilu pa je sledila še ena mini odprava.

Slika

Nekateri s kolesom, češ bodo hitreje prišli, čeprav pa ni vedno, tako kot se zdi.

Slika

Če gre vse prehitro, se namreč rado zgodi, da tu ali tam kdo na cest' obleži.

Slika

Sicer pa je z nami še vrabček sedaj, ki zarad' poškodbe je na tleh in ne v zraku - obupno, ni kaj!

Slika

Gremo mi dalje, saj dan ni več dolg, da izkusimo cesto, kjer hodi še kdo.
Saj spred' sliš'mo krave, pa psa in še kaj, zaradi česar nas še prav nič ne žene nazaj.

Slika

Po ogledu hleva smo zavzeli križišče, da z njega bi naredili otroško igrišče.

Slika

Smo zmedli voznike čisto zares, a kaj č'mo nar'diti, ko treba je jest.
Smo se pognali na večerjo urno nazaj, ker hrenovke ble so za nas in postelje kraj.
Kraj za nabiranje novih moči, da bi še en dan zdržali prav vsi.

Slika

Naslednji smo dan mi se zbrali pri Bogu, da smo ga hvalili v prijateljskem krogu. Smo se mu 'tut' zahvalili za vse kar imamo - ker vse to je danost, katero treba je ž'vet.

Slika

Prišli so še drugi, ki kak dan so spustili, da vsaj v nedeljo bi skupej Boga počastili. Hvala zemlji, hvala nebu, da sem se tako najedu - vsega skup!

Slika


Vrni se na “INFO”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti