Vranja in Skednena jama

uradna obvestila

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

Vranja in Skednena jama

OdgovorNapisal/-a marek » Po Dec 07, 2015 1:14 am

V soboto, 12. 12., se bomo odpravili v Vranjo in Skedneno jamo v bližini Logatca. Zbrali se bomo ob 9.30 v centru Logatca pri cerkvi, kjer je bila Tobijeva poroka. Hitrost oz. dolžina izleta bosta odvisna od samih udeležencev, vsekakor pa bomo do poznega kosila doma.
Jama je nezahtevna. Izlet je namenjen tako odraslim kot lahko tudi malo starejšim otrokom (cca. 4 leta in dalje, za mlajše pa obstaja varianta nošenja). Obvezna oprema za izlet je: dobra obutev (čim manj premočljiva), obleka, ki je ni škoda umazati, rokavice (zaradi nemazanja rok), svetilka (najboljše kar čelka, ni pa nujno), čelada!!! in voda za na konec izleta, da se lahko kaj umije.

Na izlet se je potrebno predhodno prijaviti na 040-241-567 do četrtka zvečer, kjer lahko dobite še kakšne dodatne informacije.

Lp, Marko

Op. V omenjeni jami smo se že podali leta 2006, na podlagi česar nekateri jamo vsaj bežno poznate. Sem pa pri takratnem odzivu na izlet naletel na simpatični utrinek:

Oj!
Zabaven tale izlet, sploh priprave. A veste da bo ravno na pustno nedeljo? Jaz sem si že izprosila neke vrste delovno obleko, ki je ni škoda. Mi jo bo oče posodil. Ne vem, zakaj sva se oba smejala. :lol: On verjetno zato, ker se mu je zdelo, da bom kar fejst maškara, jaz pa zato, ker se mu še sanja ne, za kaj jo bom uporabila. Pa sej me sploh ni vprašal. Rekel je samo, da mi bo dal še eno "fleksarco".
:roll: "To pa ne vem, če rabim. :roll: Janez, a jo bom kej rabila?
"A maš še kakšne orng rokavice, take delavske?"
"Ja, ja, mam, kar dol jih vzem." :D
Joj, tale pust je pa res ena zabavna reč. Mam idejo: po ogledu jam gremo lahko vsi skupaj mal naokrog, recimo v kakšno gostilno na pijačo, da seveda pokažemo svoje maske.
Pa veselo pustno rajanje jutri.
Lp, Tanja

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

Re: Vranja in Skednena jama

OdgovorNapisal/-a marek » Ne Dec 27, 2015 9:36 pm

Jamski izlet je prestavljen na soboto, 2. 1. Dobimo se še vedno ob 9.30 pri cerkvi župnije Dolnji Logatec. Bomo pa šli le skozi Vranjo jamo, saj po nedavnem obisku jame mislim, da bo to za mlajše udeležence povsem zadosti. Vse ostalo še vedno velja, le glede prijav naj se mi pošlje kakšen sms.

Lep medpraznični pozdrav, Marko

Uporabniški avatar
pigs
Site Admin
Prispevkov: 176
Pridružen: To Nov 16, 2004 6:47 pm
Kraj: FORUM

Re: Vranja in Skednena jama

OdgovorNapisal/-a pigs » Po Jan 18, 2016 1:11 am

Dan, ko smo šli v jamo, so še oblaki silili k tlom. Dan, ko ni bilo za v hribe, je bil ravno pravšnji za v jamo.

Slika

Vhod v Vranjo jamo. V času visokih voda sem namesto ljudi zahaja celo človeška ribica.

Slika

Pa smo notri,

Slika

kjer z zanimanjem opazujemo raznorazne jamske tvordbe:

Slika

stalaktite, stalagmite, stalagmate, jamske zavese, posrebrene strope in celo male nastajajoče biserčke.

Slika

Med drugim se podamo skozi razne zanimive prehode.

Slika

Pa po lojtrci gor,

Slika

do izhoda, ki je po velikosti pravo nasprotje vhodu.

Slika

Skozi jamo smo prišli tik ob rob Planinskega polja, do izhodišča pa smo se vrnili skozi gozd dreves, visokih trav in nametanih skalc.

Slika

To je to, pa še ena skupinska ...

Slika


Vrni se na “INFO”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost