Križ - iz Krnice v Vrata, 17. 12. 2016

uradna obvestila

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
pigs
Site Admin
Prispevkov: 176
Pridružen: To Nov 16, 2004 6:47 pm
Kraj: FORUM

Križ - iz Krnice v Vrata, 17. 12. 2016

OdgovorNapisal/-a pigs » So Dec 10, 2016 12:18 pm

V soboto, 17. 12., se bomo podali na Križ. Iz Krnice se bomo preko ferate podali nad Kriško steno in nato preko Bovških vratc na vrh Križa. Vračali se bomo preko Sovatne v Vrata. Do vrha Križa je (3-3,5h), čemur sledi še spust v Vrata (2,5h). Obeta se nam lepa razgibana tura. Več informacij bo objavljeno na forumu še v drugi polovici tedna. Za več informacij pa sem na razpolago tudi preko telefona.

Lp, Marko P.

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

Re: Križ - iz Krnice v Vrata, 17. 12. 2016

OdgovorNapisal/-a marek » To Dec 13, 2016 10:32 am

V soboto se bomo iz Ljubljane odpravili ob 6.30. Kraj zbiranja bo prilagojen udeležencem. Za vožnjo bomo porabili cca. 1,5h (saj bomo še eno kolo zapeljali v dolino Vrat), sledil bo vzpon do Križa (3,5-4h) in nato še spust v Vrata (3h). Dodaj še časovnico malice na vrhu ter povratne vožnje in lahko si približno izračunaš, kdaj boš doma. Seboj bomo potrebovali zimsko opremo: cepin, dereze, primerne čevlje, tople rokavice (+lahko tudi še rezervne), kakšno vponko in dva prusiha (zadnji dve zadeve lahko priskrbim tudi sam, le sporoči mi, da tega nimaš), ne bodo pa odveč niti kakšne zložljive palice in pa sončna krema. Kdor bo šel, naj mi svojo udeležbo potrdi do četrtka zvečer preko telefona, kjer sem na voljo še za dodatne informacije.

Lp, Marko

Luka Kunaver
Prispevkov: 109
Pridružen: Po Nov 20, 2006 4:50 pm

Re: Križ - iz Krnice v Vrata, 17. 12. 2016

OdgovorNapisal/-a Luka Kunaver » Ne Dec 18, 2016 2:49 am

Prvi pigsov izlet je za nami. Načrt je bil sicer precej drugačen, a to je realno stanje, nekaterim jo je tudi zagodla bolezen.
Vseeno se nismo dali kar tako. Tik pred zdajci smo se prilagodili situaciji in namesto da bi šla sama z Janezom na Križ, smo raje naredili družinski izlet na hribček sv. Jakoba.

Slika
Malo smo se bali običajne gneče na ta razgleden hrib, ampak očitno smo bili dovolj zgodnji, pa še jutranji mraz je naredil svoje in v gozdu smo bili praktično sami.


Slika
Na sedlu pa nas je sonce že lepo grelo. Res se je splačalo iti malo višje; v igri je bila namreč tudi sv. Ana nad Podpečjo, ki pa je ostala zavita v rahle meglice.


Slika
Na vrhu je bilo v zavetju cerkvice prav prijetno. Privoščili smo si malico, ki je izdatno dišala še po obdarovanju sv. Miklavža.


Slika
Mlada generacija pigsovcev - so že okuženi z naravo, ne morejo več nazaj! In kar prav je tako!
(Ožbej, Neža, Ema, Mia in Tjaša)


Bilo je lepo! Drugič pa mogoče v večjem številu, sploh če bo po planu.

Lep zaključek adventa in seveda blagoslovljen božič!
Luka Kunaver


Vrni se na “INFO”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov