mini tabor

uradna obvestila

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

mini tabor

OdgovorNapisal/-a marek » Če Okt 27, 2005 6:35 pm

Tokrat sporocim le termin nasega izleta(mini tabora) in ta je od 11-13.11., skratka od petka zvecer do nedelje popoldne. Predvsem se splaca vzeti cas zaradi dveh stvari: da se malo podruzimo in da obdelamo potrebno alp. znanje. Skratka, skoraj obvezno. Kam pa se bomo nastanili pa zaenkrat se ni tocno znano. Tolko za zdaj, pa lp
MarkoP :wink:

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marek » To Nov 08, 2005 1:27 am

Pigsov mini tabor (kratek alpinistični kurz):

ČAS: pet – ned (11.11.-13.11.), odhod izpred viške cerkve ob 16.00 (in tokrat izjemoma za tiste, ki ne morejo prej še ob 17.00 – prav tako izpred viške cerkve).

KRAJ: Tunjice nad Kamnikom, kjer bomo nastanjeni v župnišču pri g.Pavlu Juhantu. Ker je kuhinja majhna in ne prav dobro založena, naj vsak seboj prinese svoj pribor, posodo in skodelico za čaj. Za dva velika piskra pa bomo že poskrbeli organizatorji tabora.

PROGRAM: V petek bo ob 18.00 večerja, ob 19.00 pa začnemo uradni del s predavanjem o opremi. Teme, ki jih bomo obdelali do nedelje so sledeče: oprema, vozlanje, zgodovina alpinizma, zvrsti gorništva, gorstva sveta, gorniško izrazje, nevarnosti v gorah, bivakiranje, priprava-izvedba ture. Pa še praktični del: osnove plezanja v plezališču, gibanje naveze, plezanje po feratah (zavarovanih 'pohodniških' poteh z jeklenicami poteh), zimska tehnika. Zadnje omenjeno zadevo bomo izvajali predvidoma v nedeljo na Jezerskem na ledeniku nad Ledinami. V Ljubljano se vrnemo v nedeljo okoli 18-19 ure.

SABO RABIŠ: spalko, armafleks, pribor za jedačo&pijačo, plezalni pas, prusih/gurtna ali dva/e, matičarko ali dve, čelado (lahko kolesarsko), dereze, cepin, primerne čevlje za dereze, pohodniške palice(ni treba, da so zložljive), copate za po župnišču, obleko za primer dežja, rokavice, ruzak, flašo(za nedeljski izlet na Ledine), plezalke(ni nujno) ter tisti, ki imate kaj plezalne opreme za v plezališče, imejte to opremo seboj, glede ostalega pa naj me kdo dopolni, če sem še kaj pozabil (zobna ščetka itd. se razume samo po sebi).

STROŠKI: Za hrano(od pet večerje do ned kosila), bencin, brošurico z obdelanimi temami in prispevek za hišo – za vse to se boš olajšal za približno pet prešernov (ni pa prepovedano imeti še kakšnega v rezervi, čeprav bo najbrž zastonj dežural).

PREVOZ: Tokrat bomo šli na pot z osebnimi avtomobili, zato naprošam vse imetnike jeklenih štiricestnodotičnih vozil za prevoz.
Kratek opis poti: v Kamniku zavijemo na most, ki nas pelje mimo glavne avtobusne postaje, sledimo glavni cesti skozi Kamnik, kjer vmes med trgovino Merkur ter gostilno Pri cesarju zavijemo na cesto v smeri smerokaza za Tunjice. Odtlej sledimo glavni cesti, po kateri pridemo do Tunjic, tam pa so oznake za Tunjiško cerkev, kjer je tudi župnišče. Še najpreprosteje glede orientacije pa je pogledati v atlas.

PRIJAVE: So nujne zaradi organizacije glede prevoza, prehrane, števila brošuric in še česa. Se pa prijaviš na moj mesage 041-602-548, kjer sporočiš še tvoj čas odhoda (ob 16 ali 17, ali celo izjemoma kako drugače), ter možnost avta. Prijave sprejemam do čet zvečer!!!

OPOMBA: Dajte o taboru obvestiti čim več pigsovcev, tudi tistih, ki niso redni, kajti znanje bo dobro podano in bo tistemu, ki bo kdaj pa kdaj v življenju zašel v hribe, še kako dobro prišlo. Vsi nekdanji, sedanji, občasni, bodoči pigsovci – vabljeni. Če že zahajamo v gore, delajmo to z pravilnim pristopom – varno! Že izlet na Šmarno goro je lahko ob podcenjevanju ture usoden!

DO TABORA LPM


MarkoP :P

Uporabniški avatar
Tobi
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Mar 28, 2005 4:16 pm
Kraj: Kurja vas

Prevoz do Tunjic!

OdgovorNapisal/-a Tobi » To Nov 08, 2005 12:27 pm

Živjo!

Jaz imam en problem!
V petek bi lahko šel šele okrog 22-ih ali pa v soboto zjutraj in bi nujno potreboval prevoz, ker sem trenutno brez avta (ljubi AX je imel malo neprijetno nesrečo in je trenutno na okrevanju :(!
Zato naprošam vsakega, ki bi šel na mini tabor v podobnih urah, da me kontaktira, če bi bil pripravljen, da me popelje!

Hvala, Tobi!

Mirjam
Site Admin
Prispevkov: 301
Pridružen: To Mar 01, 2005 4:05 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mirjam » Če Nov 10, 2005 12:20 pm

Živjo!

Jaz grem na pot v soboto(zjutraj ali dopoldne), če kdo še nima prevoza ga lahko peljem. Ostala bom le čez dan, ker grem še istega dne v Logarsko dolino.

na slišanje:)
Lep pozdrav,
Mirjam
Ni potrebno, da v gorah vsakič dosežeš kak vrh, naučiti se moraš tudi, da te premagajo in se skromno zadovoljiš z dosegljivim.

Kljub temu boš prinesel domov dovolj radosti.
/J. Kugy/

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marek » Če Nov 10, 2005 7:47 pm

Ene par stvari:
1. za ned imejte za Jezersko obleko, s katero se vam ne bo zal metati po snegu
2. program: pet-teorija, sob dop-praksa v plezaliscu, sob pop,vecer-teorija, ned - praksa na jezerskem
3. stroski: za bencin pobirate sami vozniki (za hrano&prenocisce pa skupaj pobiramo)
4. kdo gre kdaj - po dosedanjih predvidevanjih:
pet16.00 Anka,MarijaB,MarijaK,Irena,MajaB,Kristina,Beni,Sara
Miha,Mateja- lastni prihod v Tunjice
pet17.00 Boris,Tanja
pet zvecer MarkoP
sob zjutraj Mirjam,Katja,Tobi,FranciV
Gašper,Špela - lastna režija
sob pop Iztokned zjutraj Nejc,Eva,Andraž,Marta,Viktorija
op.modro obarvani so vozniki

lp
markoP

miha
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Nov 22, 2004 10:27 pm

OdgovorNapisal/-a miha » Sr Nov 16, 2005 10:17 am

Nekaj slikovnih utrinkov iz tabora boste nasli na naslovu:

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/mpezdi ... DBzGzLxLjq

lp

Miha

samo
Prispevkov: 162
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 1:07 am

OdgovorNapisal/-a samo » Sr Nov 16, 2005 1:14 pm

Vidm, da ste se mel prou fajn.

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Sr Nov 16, 2005 6:50 pm

O, Miha, super!
To si se pa res lepo spomnil. Hvala. :P
Lp pa velik snega jutr.

Tanja


Vrni se na “INFO”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 113 gostov