Kaj, a ta teden ste pa zabusavali....

uradna obvestila

Moderator: pigs

marijaB
Prispevkov: 23
Pridružen: Pe Jan 06, 2006 11:00 am
Kraj: Zalošče

Kaj, a ta teden ste pa zabusavali....

OdgovorNapisal/-a marijaB » So Feb 04, 2006 11:47 am

...
teden tle tece tako pocasi, da se mi zdi, da pretecesta 2 hkrati. To pomeni, d mam obcutek, da sm v Angliji ze 4 tedne! Logicno, d sm pole res vesela petka zvecer al pa sobote, ko sem koncno lahko del svetovne globalizacije in s pricakovanjem zaplavam proti Sloveniji in dogajanju pr vas.
In kaj se zgodi ta teden?! Nic!
Prou, ce je pr vas tako, je pr nas drugace in bom jast kej napisala.
Parim od vas sem ze pisala mail- zato se zna zgodit, da ze vse kar bo to napisano, veste... (ostali pa brez zamere, ker vam nisem)
Zivljenje tle je pac lih tko zivljenje, ko dihamo, se smejemo, se jocemo in hodimo po cesti...
Ce se omejim na moj vsakdanjik, tole zgleda tako:zjutraj vstanem malo pred 7 in skupaj s Kajo&Jankotom mahamo mamici ko gre v sluzbo. Pol prpravim zajtrk za otroka in dam malemu jest.
Pojem se sama, pomijem,previjem malega, oblecem, spravim in sledi skakanje po postlah in ples ob angleski pop muziki...
Hmali se je treba oblect in spravit oba v avto. Z Jankotom Kajo oddava v soli in pol greva domov ( vcasih se greva k masi).
Doma prpravim za kosilo, se igram z malim, idealno pa je , ce se zamoti sam in sama lahko tacas kej preberem...
Sledi malica, previjanje in spet oblacenje, da ob 12 spet vzameva Kajo iz sole.
Pol skocmo v pekarno, na posto ali odpravit kak drug opravek...
Set smo doma- Jankota uspavam (lusno delo) in nato s Kajo gledava risani film (ponavadi po 3x enega in istega). Sledi kosilo in spet pospravljanje.
Ostane nam se 2 do 2,5h do maminega prihoda. Ce je solidno vreme gremo ven- sprehod ali na igrala na vrtu. (Tle majo teve anglezi travnik, k mu recejo vrt.)
Ko enkrat pride domov mama, sem naceloma prosta. In se grem taprvo zluftat- malo asfaltnega teka, ki mu sledijo "romanticni veceri" ob radjatorju, muziki in dobrem ctivu. Vcasih je treba s Kajo se kej barvat, se kaksne pesmce pojet al pa mal noret ob macku Muriju. Tale Muri je privlacen, zabaven, mi bo pa hmal mijavkal skoz uhe :?
Vsekakor je vsako clovekovo obdobje svojevrstna, edinstvena in gotovo potrebna mu izkusnja. Verjetno se ne bom nikoli v polnosti zavedala kaj vse sem pridobila v tej svoji.
Ko pa razmisljam, kaj vse mi dan prinasa, sem zadovoljna... zadovoljna za vse kar obcutim, dozivim, naredim, vidim... kako se z otroki poucujemo med sabo, se brusimo, rastemo...
Zame osebno je dosezek ze to, da sem sposobna ziveti svoje zivljenje veselo in zadovoljno, kljub locenosti od svojih dragih in oddaljenosti od doma.
Po svoje je najdevanje smisla v razdajanju svojega casa za druge, tudi lepa nalozba za mojo prihodnost.
Lahko je ljubiti in zrtvovati se za clane svoje druzine...prasas pa se zakaj naj bi del svojega zivljenja, energije, dobre volje zatonjsko dajal za nekoga, ki ga pred 3 meseci nisi niti poznal in te po 3 mesecih ne bo vec potreboval... pr vsem tem pa je zivljeje na tej Zemlji tako kratko...
Mojo dobro voljo in enregijo pa gradijo tudi spomini na lepa dozivetja, ki smo jih skupaj v Pigsu izkusili pred tole Anglijo. Za to sem hvalezna.
lep pozdrav prav vsakemu posebej.
marija

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Pe Feb 10, 2006 6:49 pm

O, Maricka.
Ste pa napadli forum...
Tisti vasi znanci z Dolenske so mi storli se smejat tako, da se je knjiznicarka zacela vrtet okol polic pri racunalnikih in me po parih trenutkih premagovanja radovednosti, le vprasala ce se jocem al smejem in ce je vse vredu z mano!
Jah, rada bi tud ona zakljucla delovni teden z ustami, k se( nenavadno pogosto) same od sebe raztezavajo....
marija

Gost

!!!

OdgovorNapisal/-a Gost » So Mar 04, 2006 11:28 am

Zivjo vsi!
Naj napisem par besed, ki bodo razlozile, da je vedno lepo it na pigsov forum in pregledat dinamiko v Ljubljani.
Ma tako ste mi smesni! Verjetno name drugace delujejo vse na forumu objavljene izjave&informacije, kot na vas, k ste v sredi dogajanja.
/.../
Drgac pa pogresam zenske objave na forumu! Punce, kje se gibljeste? A ne veste, d so fantje brez nasprotnega pola zgubljeni (in obratno, mimogrede)? Kristina, Maja in Irena! Anka?!
Pa upam, da je kdo kupu Matejin avto- tako, da bo eno vozilo vec, ko se boste prevazali na skupne izlete in zabave!


Jaz pa zakljucujem svoje delovsko zivljenje v Angliji in se odpravljam na avanturisticnega. Po svoje mi je malo zal-seveda, sej je blo lepo in polno, po drugi strani pa se veselim v pricakovanju vse bolj blizajocega se snidenja z 'mamo&tatam' ter vrnitve v realno zivljenje.
V primeru, da na Skotskem zmrznem ali da me ukrade kasen Skot (brez gat), vas opozarjam, da bom potrebovala resevalno ekipo! Vsekakor se mi zdite Pigsovci se najbolj efektivni in usposobljeni za spopade s Skoti. Pa brez strahu- ti se navadno bojujejo v krilih in brez gat, pa z nekimi klanskimi vzklikanji... :D
Vse dobro in bodte veseli!
marijaB

Uporabniški avatar
tanja
Prispevkov: 147
Pridružen: To Mar 01, 2005 6:31 pm
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a tanja » So Mar 04, 2006 8:49 pm

Pozdravljena, Marija. Ja vidim, da boš kar uživala. Sam mraz pa je tam gor, a ni? :cry:
Veš, vedno je tako, da mi šolniki moramo imeti počitnice in prosti čas ravno takrat, ko so vsi ostali tako zaposleni, naslednji teden imajo pa kar vsi čas.
Ja, v ledu sem pa plezala, še preden sem sploh vedela za neki pigs :roll: . Zdaj se tko sliš, kot da sem nek ledni frik. V resnici sem do sedaj plezala samo dvakrat, pač vsako sezono enkrat. Sem že lani rekla Janezu K., da bo za letos zadosti, ko sva šla enkrat skupaj. Pa je prišla nova sezona, pa sem si mislila, da bi pa lahko letos spet enkrat. Ampak sploh ni sile, samo zoprno je prekiniti to tradicijo. :?
Prav lepo popotovanje po Škotskem ti želim, pa upam da imaš kakšno karirasto krilo s sabo, da se boš bolje zlila z okolico. :wink:
Lp, Tanja
"Na vrhu gore smo bližje nebu le toliko, kot smo bližje svojemu bistvu." (prejeti sms)

Uporabniški avatar
irena
Prispevkov: 61
Pridružen: Če Mar 03, 2005 8:41 am
Kraj: Tacen
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a irena » Ne Mar 26, 2006 2:35 pm

Ja Marija sedaj se pa baje približuje tvoj prihod v domače loge. Za dobrodošlico te bom osebno peljala na razstavo, ki se je zgodila ta teden, pa da te seznanimo z vsemi novitetami. Lepo se imej do snidenja.
Irena

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Ne Apr 02, 2006 6:20 pm

Živjo.

Nedeljsko popoldne...
V delovni sobi je odprto okno in razločno se sliši petje slovenskega ptiča- bogve kira sorta je?! Meni je glavno da je Slovenc!
Da, doma sem in vajini sporočili, Tanja in Irena, sem prebrala komaj v petek, ko sem že bila na toplem, varnem, čista in prijetno zaspana...
Po kratkem pregledu novic sem še z bolj izpolonjenim občutkom zadovoljstva odtavala v svojo malo sobico in zasapala -prvič po dolgem cajtu- na mojem ljubem jogiju.
Hvala vama za oglašanje, Kristini za izrečeno dobrodošlico in za misli, besede, pošto sms-e vseh ostalih, ki so me bolj ali manj spremljali skozi moje bivanje v UK.
Zaenkrat vsem en lep pozdrav iz primorske.
marijaB
Ej, to je užitek, da lahko tipkam tudi šumnike...žžžžžžžžžžž šššššššššš

Irena! Absolutno me zanima tvoja razstava. Pa res: kak velik dosežek je, da imaš eno svojih!!!! Dobro je to! In čestitam ti!


Vrni se na “INFO”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov