duhovne vaje

uradna obvestila

Moderator: pigs

marijaB
Prispevkov: 23
Pridružen: Pe Jan 06, 2006 11:00 am
Kraj: Zalošče

duhovne vaje

OdgovorNapisal/-a marijaB » Pe Sep 15, 2006 9:41 pm

Kdor želi malo bolj intenzivno preživljanje vikenda v pigsovski družbi, z osrednjo in v ospredje postavljeno duhovno tematiko, je vabljen, da si rezervira čas od petka 3.11 popoldne do nedelje 5.11.
Zaenkrat velja, da se bo stvar odvila v Logu pod Mangartom in da snov za razmišljanja izhaja iz okrožnice Bog je ljubezen.

Obenem izkoristim to priložnost, da vas povabim v trgatev. Vsakršna pomoč je zaželjena in dobrodošla.

marija

ajambit
Prispevkov: 62
Pridružen: To Maj 30, 2006 10:24 am
Kraj: Ljubljana

Trgatev?

OdgovorNapisal/-a ajambit » So Sep 16, 2006 9:15 am

Cau Marija!

Za nekoliko (se) ne- PIGSovo uokoljene clane foruma ... kje in kdaj pa se dogaja trgatev?
Ma mi je to ena faj rec in bi se zaradi tega potrudla, da najdem cas - en dan v naslednjem vikendu?

Si tipkamo.
Maja

Mirjam
Site Admin
Prispevkov: 301
Pridružen: To Mar 01, 2005 4:05 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mirjam » Po Sep 18, 2006 7:25 pm

Ne bilo bi slabo omeniti tudi duhovnega vodja, če ga seveda imamo.
Sama se duhovnih vaj brez duhovnega vodje namreč ne bom udeležila. Že tako pa bom morala narediti kompromis med obveznim seminarjem in dv...

LP!
Mirjam
Ni potrebno, da v gorah vsakič dosežeš kak vrh, naučiti se moraš tudi, da te premagajo in se skromno zadovoljiš z dosegljivim.

Kljub temu boš prinesel domov dovolj radosti.
/J. Kugy/

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Sr Sep 20, 2006 7:29 am

Najprej Maji Bitenc:
Tvoj brat & svakinja bosta pršla trgat zadnji vikend septembra. Če ti je po volji se lohko kej z njimi zmeniš. Če hočeš bolj samostojno, komot prideš ta vikend. Kar poklič me:o41 38 39 72.

Nato Mirjam:
Duhovni vodje bodo: Maja&Marko Bitenc, Špela&Gašper Furman. Na razpolago nam bo Primož Erjavec duhovnik v Bovcu. Za nas bo maševal v petek, soboto in nedeljo.

marijaB

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Po Okt 30, 2006 7:52 am

Pravila lepega vedenja narekujejo, da se moram vljudno opravičiti (=najti izgovor), ker samo 5 dni pred začetkom našega skupnega vikenda pišem vse potrebne podatke.
Ma po resnici povedano, mi ni nič žal, da ravnam takole - nevestno... Vem, da za tiste, ki ste se odločili priti na duhovne vaje-darovati 3 dni za poglobitev v duhovno bit človekove celote, iskati pristen stik s seboj, z Bogom, izkoristiti naš trud pripravljanja, za tiste je danes lih tapravi cajt, za tole:

Duhovne vaje bomo imeli v Logu pod Mangartom v župnišču nasproti Loške cerkve.
Zbiranje je okrog 18h v petek. Kako boste prišli na primorsko?- z avtom. Z Viča do Loga avto rabi približno 3h, če ga lastnik vozi po pameti (=po žensko). Morda je bližje čez Vršič. Po mojih neizkušenih predvidevanjih bi od Vršiča do Loga vzelo slabe 40min vožnje. Iz Lj. do Vršiča pa sami še najbolj veste.
Glede prevoza se torej zmente ljublančani med sabo.
Ob 19h imamo mašo v hiši. Glede programa zveste več ko pridete dol.
Potrebujete: copate, spalno vrečo ali rjuhe, denar. Če nas bo več kot 20 je cena za bivanje 1.800 na dan, sicer 2.200 SIT.
Župnišče je novo, z veliko in popolnoma opremljeno kuhinjo- si bomo sami kuhali. Ni vam treba nosit hrane, ker sta za vse okrog nje zadolženi Kristina in Maja. Ležišč je 41-torej zadosti za nas.
Po maši v petek imamo še večerjo, film...
V soboto vodita program Maja in Marko Bitenc skozi cel dan.
Po kosilu gremo na krajši izhod zato imejete s sabo kejšne superge al kej takega. Ne rabmo hribovskih.
Zvečer imamo ob 7h adoracijo ob 8h mašo.
V nedeljo mamo program dopoldne- Špela in Gašper ga mata na čez, ob 13h mašo. Pol je konc.
Kdor igra kitaro in misli prit, prosim, če jo prnese s sabo, da bomo peli. Morda tud orglce, flavto, harmoniko, harfo, lajno, la, la, la... Kakšna družabna igra verjetno ne bo od več. Če se bomo zmenili, gremo lahko v nedeljo popoldne preostalicajt zapravit kam v naravo.
Ker morata naši gospodinji nabavit hrano, vas lepo prosim, če me pokličete do četrtka zvečer vsi, ki ne mislite bit lačni naslednji vikend.
Danes me dobiste le po 3, v četrtek le po 4 uri. Vmes pa sm na razpolago od 5 zjutraj naprej. Marija: 041 38 39 72.
Če še kej ne veste, pej vprašte me.
marijaB

Uporabniški avatar
krzicjanez
Prispevkov: 132
Pridružen: To Nov 23, 2004 8:21 am
Kraj: Prevalje pod Krimom

OdgovorNapisal/-a krzicjanez » Po Okt 30, 2006 5:48 pm

Ojla sam grem tudi na te duhovne vaje in imam v avtu še tri prostore za prtljago pa prostor v montani.
Predlagam, da se ob 15h zberemo na Viču pred cerkvijo.
Janez

Mirjam
Site Admin
Prispevkov: 301
Pridružen: To Mar 01, 2005 4:05 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mirjam » Po Okt 30, 2006 10:23 pm

Marija,
jaz pridem v soboto zelo pozno, okrog 20h. Skupaj s Špelo se pripeljeva iz Ljubljane naravnost s seminarja.

ajambit
Prispevkov: 62
Pridružen: To Maj 30, 2006 10:24 am
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ajambit » Sr Nov 01, 2006 6:24 pm

Cau!

Prosim lepo, ne me nahrult zaradi navidezne "neresnosti" in upam, da ni vecjih zadrzkov ce pridem/grem kasneje/prej. No, ce je kej za rec, potem pa ...

Moja malenkost bi se odpravila v soboto tja in nazaj. Ce je se kdo podobnih misli/zelja/nacrtov poklici 040141560.

pp
Maja

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marek » Če Nov 02, 2006 12:03 pm

Ok,
ker gremo okol 15 iz ljubljane(gneca), bo res 3h vozje, drugace je je manj. Se bomo pa tisti, ki gremo iz Ljubljane peljali raje preko Italije v Log, saj so lepse ceste in se hitreje je (tko kot za plezanje slapov pozimi), zato - ne pozabite osebnih ali potnih listov!

Pa se to: dajmo se ob 15.00 dobiti pred Iglu sportom (nasproti cerkve oz. na drugi strani trzaske ene 200m od cerkve v smeri Vrhnike), ker drugace bomo le zaradi obracanja mimo InterSpara porabili cca 20minut.

Torej,
ob 15.00 pred Iglu sportom z osebnimi dokumenti,
lp
marko

op. tisti ki delate do 15 ali 16 pa se menite med sabo

Uporabniški avatar
Marko Bitenc
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 6:01 pm
Kraj: doma

OdgovorNapisal/-a Marko Bitenc » Če Nov 02, 2006 1:59 pm

Z ženo greva enkrat po 15. v avtu imava prostro za 3 ljudi. Verjetno bova sla cez vrsic (ce kdo nima osebne)...

MarkoB

PS: kako kaj duhovna kondicija? :roll:

Uporabniški avatar
krzicjanez
Prispevkov: 132
Pridružen: To Nov 23, 2004 8:21 am
Kraj: Prevalje pod Krimom

OdgovorNapisal/-a krzicjanez » Če Nov 02, 2006 5:05 pm

Zaradi okvar na kliotu nimam več prostorov tako, da se bova z Marijo pridružila Janezu Hozjanu, pa se vidimo!
Janez

Uporabniški avatar
Janez
Prispevkov: 160
Pridružen: Če Mar 03, 2005 8:22 am
Kraj: Horjul

OdgovorNapisal/-a Janez » Če Nov 02, 2006 10:59 pm

Naš avto je poven tako, da nes na Viču ne čakat, ker pridemo kr v Log! :D

Se vidimo!

Janez :shock: :D

Franci Zelko
Prispevkov: 143
Pridružen: To Nov 23, 2004 6:30 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Franci Zelko » Če Nov 02, 2006 11:41 pm

Da ne bom zvisu :P :lol: :!:
Marko Bitenc, če te en moti bi se kar prjavu k vama če mata še kej frej. Se slišmo in vidmo jutri.
Vrh je le pol poti!

Uporabniški avatar
Marko Bitenc
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 6:01 pm
Kraj: doma

OdgovorNapisal/-a Marko Bitenc » Pe Nov 03, 2006 8:45 am

zemjeno!
ce gre se franci noter je se en frej (od 3) malo sem samo zamolcal da imava samo one way tikets :oops: :twisted: (nazaj greva v nedeljo zjutraj cez idrijo na 50 let mojga super tasta 8) )...

Bog vas zivi!
Marko


Vrni se na “INFO”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 30 gostov