morebiti institucionirati

uradna obvestila

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

morebiti institucionirati

OdgovorNapisal/-a marek » Pe Sep 22, 2006 9:02 am

Dodati malo začimbe na naš Pigs!
Tokrat odpiram novo tematiko glede Pigsa, za katero upam, da bomo zbrali čimveč mnenj. Lotevam se problematike glede same organiziranosti Pigsa. Če bi se organizirali kot društvo, inštitut ali kaj drugega?
Sam sem bil do nedavnega do kakršnekoli formalne organiziranosti Pigsa precej skeptičen, kajti obstajala je bojazen, da bi nas ravno neka formalnost lahko 'razbila', saj bi lahko prišlo do tega, da bi sčasoma začeli delati le še projekte zaradi projektov samih, in ne več toliko zaradi samih nas - ljudi. Je pa tudi možno, da bi sicer bili organizirani kot npr. društvo, kjer bi se z birokracijo ukvarjal/a predvsem eden ali dva. Za večino Pigsovcev organiziranost ne bi pomenila nobene spremembe, le posameznik/a bi morala pač biti birokratsko aktivna.
Ideja za ustanovitev je pri meni osebno prišla predvsem pred morebitno izdelavo Pigsovega projekta PLEZALIŠČE VADIŠČE, ko bi zase in za druge uredili neko manjše plezališče izključno za vadbo pravilnega plezanja s stališča vrvne tehnike. PLEZALIŠČE VADIŠČE bi omogočalo učenje pravilnega plezanja tako v plezališču kot v daljši steni, saj bi uredili tudi vmesna varovališča. O PLEZALIŠČU VADIŠČU več ob drugi priložnosti…
…pri samem načrtovanju in izdelavi zgoraj omenjenega projekta pa bi morali k zadevi zaradi same občine in birokratskih formalnosti pristopiti kot institucija. V nasprotnem primeru se česa takega ne moremo lotiti (edino preko kake druge institucije, a to po mojem ni najboljša opcija). Pa PLEZALIŠČE VADIŠČE tudi ni edini Pigsov projekt v prihodnosti.
Prav tako ne bi bilo napačno na račun institucije dobiti kakšnih financ. Z njimi ne bi bilo treba pobirati letne članarine, plačevati Mozaika, tabori in izleti bi bili lahko finančno precej cenejši, prav tako bi lahko dobili denar za razne priložnostne projekte (plezališče vadišče, odprave, morebitno večje snemanje filma, itd.). Lahko se zgodi, da bomo mogli tudi plačevati kakšno manjšo najemnino za sam prostor v novem Antonovem domu. Vem, zgoraj napisano so relativno majhni stroški, a vseeno. Osebno ne vidim problema, da Pigs stopil korak naprej tudi s tega vidika.
Hkrati se k prednostim, če bi postali kaj formalnega, postavi vprašanje; ali bi ravno z neko institucionalizacijo Pigs izgubil tisto skrivnostno privlačnost (metaforično poetsko povedano). Ja, tako ali drugače – pred nami so novi izzivi in dajmo mnenja na plano. Se zavedam, da bi morda samo problematiko izpostavil na bolj sistematičen in bolj obsežen način, a mislim, da sem bistvo le uspel izpostaviti in da bom kaj dodal še po nekaj odzivih.
Ob koncu naj izrazim upanje, da bomo imeli konstruktivno debato (da jo bomo imeli, v to pa sploh ne dvomim).
Lp
Marko

Uporabniški avatar
bklemen
Prispevkov: 109
Pridružen: Sr Dec 28, 2005 9:21 am
Kraj: Stozice

OdgovorNapisal/-a bklemen » Po Sep 25, 2006 11:27 pm

Jaz podpiram idejo, ce se res najde nekdo, ki se mu da ubadat s papirji.
Blaz 8)

Uporabniški avatar
Marko Bitenc
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 6:01 pm
Kraj: doma

OdgovorNapisal/-a Marko Bitenc » To Sep 26, 2006 6:46 am

Tlakovanje novih poti ni hvaležna naloga, je pa ob ne prevelikem kompliciranju in čim bolj korektnem delu zagotovo zelo dobra popotnica za našo skupino in zanamce.

Osebno verjamem, da bodo predlagatelji vse korake dobro razmisli, se ob kakšnem tudi kaj naučili, zato predvsem moralno (za kaj več pa v tem trenutku ne spravim skupaj dovolj energije) zelo podpiram predlog o ustanovitvi uradno organizirane skupine.

Med aktivnostmi se zagotovo vidim recimo v častnem razsodišču. 8)

Srečno!

Marko


Vrni se na “INFO”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov