Ponedeljek, 5.11. 2007 - film

uradna obvestila

Moderator: pigs

miha
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Nov 22, 2004 10:27 pm

Ponedeljek, 5.11. 2007 - film

OdgovorNapisal/-a miha » Po Okt 29, 2007 7:18 am

Malce prej kot planirano sem na vrsti za ponedelkovo temo. Tema srečanja: "ogled alpinističnega filma in nato malce komentiranja". Zaenkrat mi je pod roko padel bolj plezalski film, ki pa je zelo raznolik, predvsem pa pokaže plezanje na zelo različnih koncih sveta. Zvok in slika pa itak svetovna.
Opomba: film je v angleščini as se itak vse razume.

se še javim...

Miha

Uporabniški avatar
marijakrzic
Prispevkov: 51
Pridružen: Po Nov 22, 2004 4:58 pm
Kraj: Goričica pod Krimom

OdgovorNapisal/-a marijakrzic » To Okt 30, 2007 1:34 pm

Joj, a se res ne da dobit podnapisov ... ker eni smo nadvse "nadarjeni" za jezike in itak nikoli (ampak res nikoli) nič ne razumemo brez podnapisov v slovenskem jeziku :oops:

miha
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Nov 22, 2004 10:27 pm

OdgovorNapisal/-a miha » To Okt 30, 2007 3:34 pm

marijakrzic napisal/-a:Joj, a se res ne da dobit podnapisov ... ker eni smo nadvse "nadarjeni" za jezike in itak nikoli (ampak res nikoli) nič ne razumemo brez podnapisov v slovenskem jeziku :oops:


Jah sem probal dobiti film, ki je bil letos nagrajen na gorniškem festivalu. Pa mi ga organizator kar noče dati, ker nima podpisanih avtorskih pravic. Tako mi je ostalo samo še internet in malce brskanja po njem...tam pa je bore malo podnaslovljenih filmov ;)

Pa sej ni panike...predno odleti reče....aaaaaaaaaaaaaaa.....;);) Ne res...angleščina je precej razumljiva. Lahko pa podaš kakšen predlog pa zamenjam.

p.s. Martin Strel v Himalaji sem že gledal ;)

Uporabniški avatar
pigs
Site Admin
Prispevkov: 176
Pridružen: To Nov 16, 2004 6:47 pm
Kraj: FORUM

OdgovorNapisal/-a pigs » Ne Nov 04, 2007 4:00 pm

Jutri je na srečanju možno poravnati 'pigsovo članarino', ki letos znaša 7 Eurov,
PIS

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marek » Sr Nov 07, 2007 12:52 am

Utrinek ponedeljkovega srečanja:

Ponedeljkovo srečanje mi bo ostalo v lepem spominu. Za ogled je Miha izbral 'atraktiven' plezalski film, ki nas je privedel do kasnejše zanimive debate. V debati sicer v mnogih zadevah nismo prišli na skupni imenovalec in ravno to me veseli. Veseli me, da znamo razviti debato, kjer ni treba, da pridemo na skupni imenovalec. Različna mnenja in mišljenja sprejemajmo kot nekaj, kar dela skupino Pigs prožno, kritično in dinamično. Sploh mi je bilo v ponedeljek všeč tudi, ko smo v debati zavili v mnogo različnih dimenzij, metafor in pogledov. Žal v premnogih katoliških okoljih opažam neko mlačnost, ko ni možnosti razviti neke kritične debate (čeprav se tudi na UNI - na FDV, FF, itd. oddelkih premnogokrat dogaja podobno).
Predvidevam, da je za Pigs dobro, če ostanemo svojeglavi. Naj pa dodam, da pri tem nimam v mislih vsesplošnega relativizma, kjer naj vsak dela kar hoče. Ne, Pigs in Pigsovci zagotovo gremo v neko smer, ki je jasna. Mislim, da ne rabim posebej orisovati te smeri – zadnjega dobrega pol leta v Pigsu je verjetno vsakemu jasno, kakšna ta smer je ali naj bi vsaj čimprej bila (oz. kam naj bi vsak posameznik prej ali slej zavil).

V spomin na zanimivo debato sem za vse prisotne in odsotne Pigsovce na debati spisal,
Marko


Vrni se na “INFO”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov