16.2.-večerni izlet +

uradna obvestila

Moderator: pigs

anka
Prispevkov: 123
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 5:18 pm
Kraj: Postojna

16.2.-večerni izlet +

OdgovorNapisal/-a anka » Če Feb 05, 2009 5:01 pm

Pozdravljeni,

v ponedeljek 16.2. je na sporedu večerni izlet. Že dlje časa sem podčupno razmišljala kaj pripravit ob tem srečanju. Nakar me je nekdo nenameroma razsvetlil z novico, da je letos leto astronomije in da imajo na observatoriju Golovec dneve odprtih vrat-namenjene opazovanju zvezd.

http://astronomy2009.si/index.php?optio ... &Itemid=55

Danes sem se malo zanimala kako je z organiziranimi skupinami in izvedela sledeče: za skupine je možen ogled obsevatorija, ko razložijo stvari na način prilagojen skupini. NI pa to neko romantično opazovanje zvezd skozi teleskop, temveč predstavitev observatorija.

Takle, zanima me, če ste za. Zadeva stane 2E na osebo oz. najmanj 30 E (priznam, da bi tle morala še točno vprašat kako to mislijo). Skratka, zanima me, če ste zainteresirani in bi prišli in vam to ni preveč drago. Da se točno dogovorim. Če pa ima kdo kakšno dobro idejo-sej nek vas je takih, ki ste morda bljiže temu fohu, pa kar na dan z besedo.

Hvala za odziv ;) in pozdrav od anke

Uporabniški avatar
Maja
Prispevkov: 166
Pridružen: To Nov 23, 2004 12:42 pm

OdgovorNapisal/-a Maja » Če Feb 05, 2009 5:35 pm

Samov oče se ukvarja z astronomijo. Smo bili zadnjič na enem taboru za otroke in je prišel s teleskopi in nam je vse razložil. Gledali smo Luno in zvezdne meglice okrog Oriona. Pa prinesel je zvezne karte za zimsko nebo. In je bilo super, ker ima gospod Kham res občutek za pedagoško delo (je učitelj fizike, na gimnaziji je kratek čas učil tudi mene).

Opazovanje zvezd je sicer nekoliko bolj romantično, je pa seveda zadeva odvisna od vremena in tudi ven iz Ljubljane bi morali iti. Najbližja taka destinacija je Kurešček.

Lp, Maja

samo
Prispevkov: 162
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 1:07 am

OdgovorNapisal/-a samo » Pe Feb 06, 2009 12:14 am

Živjo!
Ja moj ata se s tem vedno bolj ukvarja, tako da če kogarkoli kaj zanima oziroma bi rad pogledal skozi teleskop, je on kar taprav naslov.
Glede leta astronomije: Svetovna otvoritev leta astronomije je bila v Parizu, kjer je bil edini slovenski predstavnik prav prof. Kham 8) . Pri sloveniski otvoritvi pa je imel tudi prste vmes, bila je 27.1. Več na: www.astronomija2009.si (Pod galerijo Otvoritev MLA pa sta moja starša za Turkom :oops: )
Letos se organizera tudi dve razstavi in sicer v Nuku in pri Frančiškanih v centru.
Glede Golovec pa ga bom malo povprašal, če ima kakšne veze :wink: .

anka
Prispevkov: 123
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 5:18 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a anka » Po Feb 09, 2009 6:34 pm

Ojla,
no, Hvala! obema za te res zanimive novice.

Samo, a potem res lahko ti povprašaš očeta za kakšen nasvet..., tako da bom vedla dogovarjat se naprej. Sicer pa te kej pokličem.

lp anka

anka
Prispevkov: 123
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 5:18 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a anka » Sr Feb 11, 2009 8:02 pm

Takole, odločila sem se, da bi v ponedeljek odšli kar na večerni izlet na Golovec in v observatorij, ker je zadeva najmanj odvisna od vremena. Kdaj drugič pa velja izkoristiti zgoraj omenjene poznavalce. Sama bom še potrdila naš prihod in vam naknadno sporočim kdaj in kje se dobimo.
Lepo vabljeni v čim večjem številu !

anka
Prispevkov: 123
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 5:18 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a anka » Če Feb 12, 2009 9:09 pm

Evola,
še dokončni detajli. Gospodič, ki nas bo v ponedeljek vodil, mi je danes rekel, da bo prinesel s seboj teleskop, da bomo lahko opazovali zvezde, sicer če bo kaj videt, tega se ne ve. Nato pa si bomo lahko ogledali še observatorij. Kot sem že povedala, voden ogled stane najmanj 30 E oz. 2E na osebo. O tem se bomo lahko odločili na licu mesta. Skratka zelo prijazen,fleksibilen in uslužen možic.
Predlagam da se dobimo med 19.15 in 19.20 na parkirišču ob Roški cesti, tam kjer ste delali izpit za avto baje. To predlagam zaradi parkirišča, potem pa skupaj odidemo na Golovec. Šli bi v vsakem primeru, ker smo gor dogovorjeni.
Tako, upam da vas stvar vsaj malo vleče, da imate čas in da se vidimo v čim večjem številu.
Pa lepo bodite in pozdrav od Anke.

anka
Prispevkov: 123
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 5:18 pm
Kraj: Postojna

Re: 16.2.-večerni izlet +

OdgovorNapisal/-a anka » So Feb 14, 2009 5:50 pm

Sicer se glede na odziv še vedno sprašujem?, če bom sama in če nej tipa odpovem ??
A mi lahko kdo nakaže?

pa lep vikend, anka

Dobro-zdej po sms-ju sem že malo potolažena :)-hvala!

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

Re: 16.2.-večerni izlet +

OdgovorNapisal/-a marek » Po Feb 16, 2009 11:38 pm

Malo za osvežitev 'pridobljenega znanja';

nekaj zvezd in galaksij
Slika

ter plejade
Slika

še kdo ve, kateri procesi se dogajajo tukaj?
Slika

Ja, bil je zanimiv večer,
Marko

Uporabniški avatar
marijaurh
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Jul 02, 2008 10:09 am
Kraj: Puhova 7, 1000 Ljubljana

Re: 16.2.-večerni izlet +

OdgovorNapisal/-a marijaurh » To Feb 17, 2009 11:10 am

Ja, ja, bilo je kar zanimivo. In nekaj zvezd smo si celo v živo ogledali - npr. tisti plajade. Videli smo tudi Venero, za katero smo ugotovili, da se vidi kot luna (ker ni zvezda). Škoda da ni bilo celo nebo jasno, sicer bi si ogledali še kaj bolj zanimivega.

Anka, dobro si tole organizirala.


Vrni se na “INFO”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 61 gostov