5. srečanje, 4.3. 2012

=druga zakonska skupina

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
Janez
Prispevkov: 160
Pridružen: Če Mar 03, 2005 8:22 am
Kraj: Horjul

5. srečanje, 4.3. 2012

OdgovorNapisal/-a Janez » To Feb 28, 2012 11:55 am

ODNOS S STARŠI IN SORODNIKI

Iztočnice in vprašanja; najprej za vajin pogovor, potem se sama odločita, kaj bosta podelila s skupino v svojih 5 minutah.

1. Iz kakšnih družin prihajava in kako to vpliva na najin zakon? Katere vzorce ravnanja najinih staršev prepoznavava v najinem odnosu?
2. Koliko sva povezana z najinimi starši? Kakšni so naši medsebojni odnosi?
3. Odnosi s sorodniki. Ali sva do njih kritična? Ali kdo od sorodnikov vpliva na najin zakon in kako?
4. Kakšni so odnosi z brati in sestrami, odkar sva poročena? Koliko domači spori zaznamujejo tudi najin odnos /družino?
5. Koliko so starši sprejeli, da sem odšel/odšla od doma in si ustvaril družino, kjer oni ne morejo imeti več vpliva in odgovornosti? Koliko so še čustveno vpleteni? Ali iz njihove strani kdaj doživljava čustveno izsiljevanje? Kako se soočava s tem?
6. Ali me/naju/ starši jemljejo kot samostojne, odrasle osebnosti? Koliko se vpletajo z nasveti, kritikami, pohvalami? Kako se soočava s tem?
7. Kako po mojem občutku moji starši gledajo na mojega sozakonca? Kot na luzerja, deloholika, težaka, prijatelja, svojega otroka, sumljivega … Kako to čuti on/ona?
8. Midva, otroci in starši. Koliko vplivajo na vajine otroke?
9. Sprejemanje staranja in bolezni staršev. Skrb za ostarele starše in bližnje sorodnike.



lp, Irena in Janez
Vsaka rwža jma trn
Vsaka nouč jma jutru
Vask kaubojc puje eno in isto

Vrni se na “Št. 2”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov