Petek 12.4. ob 17h Je zakon najina prioriteta?

=druga zakonska skupina

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
Janez
Prispevkov: 160
Pridružen: Če Mar 03, 2005 8:22 am
Kraj: Horjul

Petek 12.4. ob 17h Je zakon najina prioriteta?

OdgovorNapisal/-a Janez » Pe Apr 05, 2019 10:30 pm

JE ZAKON NAJINA PRIORITETA?

»tisto, čemur posvečate čas, energijo in denar, vam zelo priraste k srcu.« (Izziv ljubezni)


1. Kako vas naslednji odlomki iz Svetega pisma nagovarjajo? Bi morali na podlagi prebranih odlomkov razmisliti o tem, da je vajine odnose in družino vredno postaviti na prvo mesto?

Skrbno torej pazíte, kako živite, ne kot nemodri, ampak kot modri. 16 Skrbno izrabljajte čas, kajti dnevi so hudi. (Efežanom 5,15-16)

Če torej premore kaj opominjanje v Kristusu, če kaj spodbujanje iz ljubezni, če kaj občestvo Duha, če kaj sočustvovanje in usmiljenje, 2 dopolníte moje veselje s tem, da ste istih misli in iste ljubezni, ene duše in enega mišljenja. 3 Ne delajte ničesar iz prepirljivosti in ne iz praznega slavohlepja, ampak imejte v ponižnosti drug drugega za boljšega od sebe. 4 Naj nobeden ne gleda samo nase, temveč tudi na druge. (Filipljanom 2,1-4)

Zaročenec: tvoja usta kot najboljše vino,
ki teče mojemu ljubemu v slast,
drsi po ustnicah spečih.
Zaročenka: Jaz sem svojega ljubega
in on hrepeni po meni.
12 Pridi, moj ljubi,
pojdiva na deželo,
prenočujva po vaseh.
13 Navsezgodaj se odpraviva v vinograde,
videla bova, ali že trta poganja,
ali se cvetje razpira,
ali granatovci cveto.
Tam ti bom podarila svojo ljubezen. (Visoka pesem 7,10-13)

2. Na katero mesto med prioritetami postavljata vajin zakonski odnos? Sta zadovoljna s to pozicijo?

3. Če je vajin odnos na visokem mestu prioritet – kako vama to uspeva oz. kako to udejanjata?

4. Na katere ovire naletiš, ko pomisliš na to, da bi želel-a vsak dan nekaj kvalitetnega časa posvetiti svojemu sozakoncu?

5. Ko o tem premišljuješ in imaš pred seboj vsakodnevni urnik, se vprašaj: kaj lahko spremenim? Pri katerem opravilu lahko prihranim nekaj časa, da bi ga lahko več posvetil svojemu sozakoncu in najinemu odnosu? Kateri so tisti trenutki dneva, ki bi jih midva lahko posvetila drug drugemu?

6. Kdaj in kako sta se, odkar sta poročena, skupaj zabavala? Kakšen vpliv imajo stvari, ki jih skupaj počneta in so vama v veselje, na vajin odnos?
Vsaka rwža jma trn
Vsaka nouč jma jutru
Vask kaubojc puje eno in isto

Vrni se na “Št. 2”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov