Jemenska pravljica

ples, vabila, rumeni tisk

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
Maja
Prispevkov: 166
Pridružen: To Nov 23, 2004 12:42 pm

Jemenska pravljica

OdgovorNapisal/-a Maja » To Apr 28, 2009 6:49 pm

Sem se dokopala do interneta, kar tu sploh ni tako lahko. Ce se se spomnite nadleznega zvoka telefonskega interneta, tale internet tu dela se bistveno pocasneje.

Ce mislite, da ste videli svet, pojdite v Jemen. Jemen je dezela, pozabljena v casu. Mislim, da so se ustavili neklje pred industrijsko revolucijo ali pa se malo prej....

Res me je ocarala dezela, se veliko bolj pa ljudje. Ce greste na splet in odtipkate ime kake teroristicne organzacije in pogledate slikice kriminalcev - taki so tu vsi po vrsti. Ampak bolj kot zgledajo hudobni, bolj so prijazni. Tolko besed dobrodoslice v najboljsem primeru v polomjeni anglescini ter toplih pogledov nisem dozivela se nikjer. Ljudje so res prijazni. Vsi so pripravljeni pomagat, ce se recimo izgubis ali pa kar tako. Tatvin in podobnega tu ni, saj je Jemen strogo muslimanski in so kriminal kar porihtali.

Tu se niso slisali za pojme, kot so prehod za pesce, izpit za avto, CPP, kapitalizem, turizem, kraja, preoblacilnica v trgovini z oblekami, wc tak, da sedis gor... pa se za marsikaj drugega ne. Kar je naravnost super. Javnega prevoza sploh ni. Moj toledo pa bi bil tu pravi car! Trobljenje je nacionalni sport.

Imajo na stotine kilometrov rajskih plaz, na katerih pa se nihce ne kopa. Vse strogo varuje vojska in policija. Zaradi notranjih nemirov smo imeli precejsen del poti vojasko in policijsko spremstvo z mitraljezi, minometi al nekej tazga - so rekli fantje (jest se na orozje ne spoznam ravno najboljs :wink: ). Jemen je menda najbolj oborozena drzava na svetu, ki ni v vojni. Na vsakega prebivalca pride 5-6 kosov strelnega orozja, ce vojske sploh ne stejemo. Tu velja-ce nimas puske, nisi pravi moski...

Pa vse se odvija pocasi. Se letalo ni vzletelo - notranji let v Jemnu.
Pilot (Afganistanec, ki zivi v Ameriki!!!!!!) je pred vzletom sporocil nekaj takega
- Spostovane potnice in potniki. Cakamo vojasko letalo, da pristane. S kontrolnega stolpa so sporocili, da nimajo pojma, kje to letalo je, zato ne vem, koliko casa bo cakanje na vzlet trajalo. -
Konec citata. Mislm... Tako pac Jemen deluje
V Jemnu so vojaska in potniska letalisca namrec zdruzena, seveda pa imajo vojaska letala prednost.

Vstajajo zgodaj in zgodaj hodijo spat. Kako tudi ne, saj se ob 4.h (!!!) zjutraj oglasi petje (al kako bi temu rekla) z minaretov. In to te seveda dodobra predrami, saj je vse prej kot diskretno tiho. Tako da seveda tudi nocnega zivljenja ni...

Belci smo tu res redkost, saj, kot sem napisala, turizma ni - sploh. Slovenke smo dalec naokrog edine, ki nismo oblecene v ninje. Domacinke so skoraj vse ovite v crno, ven gledajo le ucke. in ko gres tako sam po ulici, kdo pozabi zapret usta. Sploh je zensk na ulicah vecinoma malo, v gostilnah in na podobnih krajih jih sploh ni.

Zaenkrat imam se vedno namen priti domov, ceprav je bilo ze nekaj zenitnih ponudb, hehe. Pa sem enemu rekla, naj zrihta 3000 prasicev in 2000 l vina. Ker je Jemen strogo in res orto muslimanski (in to tudi neverjetno zares zivijo) je v drzavi alkohol prepovedan, s prasici in islamom pa itak vemo, kako je. Pa je rekel, da bo vse zrihtal iz Evrope (sicer ne vem, kako, ker oni ne smejo iz drzave). Potem pa sem rekla, da bo moral kuhat, pospravljat in skrbet za otroke, ker to slovenski fantje pac pocnejo. Takrat pa se je vse ustavilo in je odstopil od pogajanj, hehe. Drugi bi me vzel za 5. zeno, kar naj bi bila cast (ima dovolj vsega, da bi zmogel vzdrzevat se 5. zeno al neki tazga), a se meni ni ravno zdelo. Hmmmm.

Skratka Jemen je super. To je vrnitev stoletja nazaj... Toliko zgodb nosim ze sedaj, pa nisem se niti na pol potovanja...

Pogresam edino sladoled in pa kak radler zvecer po vrocem dnevu, saj imamo tu okrog 40 stopinj pa se precej obleceni moramo hoditi (islam pa to). Bom pa vse nadoknadila, ko (ce :wink: ) pridem domov.

Papa,
Maja

Vrni se na “Kultura, trači...”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov