Provokacija ali resno gibanje?

ples, vabila, rumeni tisk

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
Maja
Prispevkov: 166
Pridružen: To Nov 23, 2004 12:42 pm

Provokacija ali resno gibanje?

OdgovorNapisal/-a Maja » Če Okt 07, 2010 6:18 pm

Sem brskala po internetu in našla tole stran:

http://www.zrtve-cerkve.org/

Se sprašujem, kako odreagirat na take pobude...

Maja

Iztok
Prispevkov: 96
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:16 am

Mar je Cerkev je lastnica časopisa Dnevnik in Žurnala?!

OdgovorNapisal/-a Iztok » Pe Okt 08, 2010 10:01 pm

Meni se to gibanje zdi več kot le provokacija...

Sicer pa smo za stanje v državi krivi predvsem katoličani sami!!!

V življenju je veliko presenečenj. Zagotovo me je to dejstvo (glej naslov) včeraj tako pretreslo, da se moram oglasiti tudi na tej strani, nenazadnje smo katoličani, ki nam ni vseeno ali se laže, krade, "prireja resnico"... Ali pač?

Na kratko:
- STYRIA je ogromna medijska hiša, ki prihaja iz Avstrije, v lasti ima dnevnike, tednike, revije, medijske portale, radio in televizija, knjige, ter mnoge ostale storitve (seznam: http://www.styria.com/si/konzernunternehmen/index.php).
- med drugim ima v lasti Dnevnik in Žurnal (v celoti)
- kdor spremlja edicije Dnevnika in Žurnala bi le težko rekel, da se borita za krščanske vrednote, kot so resnicoljubnost, iskrenost, poštenost idr. prej nasprotno!
- lastnik STYRIE je t.i. družbeno koristna privatna ustanova „Katholischer Medien Verein Privatstiftung“ --- RKC v Avstriji?! VEČ: http://www.styria.com/si/styria/eigentuemer.php

Razumem, da s(m)o v Cerkvi različni ljudje, da so tudi duhovniki, škofje grešniki, kot mi vsi. Pa je to lahko opravičilo za načrtno širjenje laži, neresnic in posledično pomoč k propadu vrednot, za katere se (oz. naj bi se) borili!?

Laiki, duhovniki in vsi ljudje "dobre volje" se trudijo k vrednotam, kot so poštenost, resnica, ljubezen. Le zakaj jih ta ista Cerkev obstreljuje nazaj z velikimi topovi in uničuje njihovo (Kristusovo?) delo!?

Iztok Cukjati

PS: to ni provokacija, je le zgroženost in žalost nad dejstvom, da Cerkev na mnogih mestih zasleduje logiko kapitala, laži in dobička, ne pa tistega zaradi česar jo je Kristus postavil...

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

Re: Provokacija ali resno gibanje?

OdgovorNapisal/-a marek » Po Okt 18, 2010 5:08 pm

Hm,
na take provokacije/gibanja lahko kristjan kot posameznik večinoma žal le osupne. Se mi pa ob tem postavlja vprašanje, ali je na take zadeve smotrno odreagirati, kdo (mišljeno raje v množini) sploh še kaj takega zmore, ko pa smo kristjani bombandirani iz vseh strani in ali znotraj Pigsa še kdo razmišlja o tovrstni problematiki?
Raje ne pomislim, kaj bi se zgodilo, ko bi bili še kristani tako ostri. Osebno nisem agresivno razpoložen, a po mnogih pripetljajih na fakulteti (prejšnji in sedanji) tak vedno bolj postajam. Pač, stvari se človeka dotaknejo, četudi bi želel gledati stran (žal pa se videna stran niti ne more primerjati s stvarmi, ki sem jih doživel na dveh kao 'svetovljanskih' fakulteti). In, ali niso kapitalizem, potrošništvo, mafijska politika in podobne zadeve še veliko bolj zaskrbljujoče?
Reagirati, kako, na kaj in ali sploh? Ali ni bolj lagodno umirjeno živeti in se ne preveč obremenjevati - privlačno kaj? Ja, je v življenju veliko ugank.
Lp, Marko

Damjana
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr Mar 21, 2007 8:26 pm
Kraj: Vrhnika

Re: Provokacija ali resno gibanje?

OdgovorNapisal/-a Damjana » So Okt 23, 2010 8:24 pm

Marko,

ja socialno delo si izbral. Upam, da ne boš doživel še česa slabšega. Tako ne "socialni" faks težko srečaš. Žal.

Ravnokar sva z Iztokom klepetala o naših odzivih, odzivih kristjanov. Očitno ostajamo ovce, ki tečejo za cankarjanskim vozom...


Damjana

Uporabniški avatar
Maja
Prispevkov: 166
Pridružen: To Nov 23, 2004 12:42 pm

Re: Provokacija ali resno gibanje?

OdgovorNapisal/-a Maja » So Okt 23, 2010 10:51 pm

Ja, se strinjam...
Če sklepam po sebi - zato, ker se mi zdi nesmiselno boriti se z mlini na veter ali pa me je strah odziva. Ampak po drugi strani pa ne vem, česa naj bi me bilo strah, če pa sem prepričana, da delam prav...

Se mi pa zdi, da če človek dela in govori skladno s tem, kar misli, to drugi spoštujejo. Vsaj če so to približno zreli ljudje. Ali pa jih vsaj zmoti in sprovocira.

Včasih me ima, da bi se kar izbrisala iz družbe. Po drugi strani pa na ta način ne bi mogla več spremeniti ničesar na bolje, pa čeprav v nekem omejenem okolju.

Tako, da po moje ni druge, kot da grem vztrajno v smer, ki se mi pač zdi prava.

Fajn bodite,
Maja

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

Re: Provokacija ali resno gibanje?

OdgovorNapisal/-a marek » Po Okt 25, 2010 10:12 am

Za studij socialnega dela sem res upal, da bo socialno in po meri cloveka, a je vse drugo prej kot to. Glede studijev pa me predvsem moti to, da so kao ‘strokovni, znanstveni in nevtralni’ ter da jih vecina studentov zal kot take sprejema.
Glede povezave na stran/gibanje/provokacijo – ja, sam se strinjam, da je v Cerkvi veliko zadev izkrivljenih in sem tudi zelo oster kritik tega – a ko pa Cerkev napadajo z veliko vecjimi ‘izkrivljinami’, tedaj bom instituciji stopil v bran, saj je vecinski del Cerkve ok. Sploh se mi zdi neumno, ko nek pripadnik Cerkve, ki je povsem ok in hoče v družbi kaj doseči, da se ga potolče izkljucno zato, ker je pripadnik Cerkve in ne glede na vse drugo.
In ce zivim v mestu, kjer ubogo ljudstvo vedno tezje zivi, je dobro to, da imamo vsaj zupana, ki ponuja kancek upanja. Upanje v obliki stadiona, da bodo ljudje vsaj ob igri/zabavi pozabili na vsakdanje tegobe. In ne morem verjeti, da ravno temu zupanu nekateri mecejo polena pod noge kot npr. mnogi delavci, ki so stadion gradili in hocejo placilo (kaj se ne zavedajo, da jim je poplacano ze s tem, ko so pri gradnji prisostovali). O samomoru ali zakaj je mesto zadolzeno za x let pa niti ne bi zgubljal besed.
In ja – reagirati, kako, na kaj ali raje ne? Konec koncev same vere ni treba braniti (ja, zgoraj sem govoril o instituciji, a tukaj o veri). Postavlja se le vprasanje ali bo prihodnjim rodovom res slabse kot nam, ce se ne bo reagiralo? Hm, vedno več ugank. No, morda bi pa vseeno lahko imeli na Pigsu kako srecanje na obravnavano/ne temo/e?
Skratka, lp
Marko

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

Re: Provokacija ali resno gibanje?

OdgovorNapisal/-a marek » Po Maj 09, 2011 6:40 pm

Posnetek (v treh delih) je res nekoliko daljši (cca. 40min), a se ga splača poslušati, saj Štuhec postavi zadeve tja, kamor sodijo:
http://www.youtube.com/watch?v=dKosQc0vVPA
http://www.youtube.com/watch?v=k4rnavVS ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=3W_wCxXM ... re=related
lpM


Vrni se na “Kultura, trači...”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta