Nesreča

ples, vabila, rumeni tisk

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

Nesreča

OdgovorNapisal/-a marek » Pe Feb 02, 2018 3:42 am

V torek, 23. 1. 2018, se je v smeri Izgubljena rokavica na Jezerskem zgodila nesreča, v kateri se je smrtno ponesrečil naš Dragan. Nesreča se je zgodila, ko je med spuščanjem po vrvi popustilo sidrišče in sta oba plezalca padla. Eden je nesrečo preživel, drugi pa na žalost ne.
Dragana poznamo nekateri bolj in drugi manj - vse pa nas gotovo taka novica presune. Še toliko bolj, ker je z Nevo in svojimi otroci živel bogato družinsko življenje. Za njegove bližnje bo to zdaj precej težje in drugače. Dragan je večkrat prišel tudi v Pigs, nekateri pa smo z njim tu in tam tudi kaj splezali. Sam sem z njim nazadnje plezal v Mrzlih vodah že kar osem let nazaj, a se še danes zelo živo spominjam, kako mi je med hojo pod jesenskimi macesni z navdušenjem razlagal, kako za Stvarstvo in gore vnema tudi svoje otroke. Glede tega je bil studenec, iz katerega smo pili tudi nekateri, ki smo si družine šele začenjali ustvarjati. Ob njem sem vedno, kadar sva se srečala, začutil, kako vneto živi predvsem za dvoje - za svojo družino in za gore. Za oboje je dobesedno gorel. Dragan je rad delil in se radostil. Zdaj je vstopil nekam drugam. V oporo njemu, njegovi Nevi in otrokom zmolimo kaj. Seveda - večkrat.
Pogreb bo hribovski in bo zaradi trenutnih slabih razmer nekoliko preložen. Ko bo znano, kje in kdaj bo, pa bom to tudi dopisal. Glede na to, kako je Dragan doživljal Pigs in Pigsovce, bi Nevi dosti pomenilo, če bi bil na pogrebu tudi kdo iz Pigsa.

Marko

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

Re: Nesreča

OdgovorNapisal/-a marek » Pe Maj 04, 2018 10:19 pm

Slovo od Dragana bo v torek, 8. 5. 2018, v Martuljšem koncu Za akom. Kdor utegne, naj pride v torek ob 7.30 v Martuljek k Staremu Špiku, od koder se bomo skupaj podali Za ak, kjer bo raztros. Kdor bi utegnil priti, naj me prosim obvesti.

Marko


Vrni se na “Kultura, trači...”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti