Priporočam v branje

ples, vabila, rumeni tisk

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
Maja
Prispevkov: 166
Pridružen: To Nov 23, 2004 12:42 pm

Priporočam v branje

OdgovorNapisal/-a Maja » Sr Maj 21, 2008 7:56 pm

Pred nekaj meseci mi je pod roke prišla knjiga Marka Haddona:

Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa.

Gre za pogled s tiste "druge" strani, skozi oči avtista - otroka.

Res super knjiga, ki jo zelo priporočam.

Lepo bodite,
Maja

vesna
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 2:19 pm
Kraj: Zagorje-Ljubljana

OdgovorNapisal/-a vesna » Če Maj 22, 2008 7:16 am

Ja, se strinjam z Majo. To je bila namreč tema moje diplomske naloge, tako da... potem veste, da se splača prebrat, sploh če ne vemo veliko o avtizmu.

Lahko preberete tudi angleško verzijo, ker je besedišče dokaj enostavno tudi za tiste, ki vam morda manjka besednega zaklada... Je zelo berljiva in razumljiva.

Torej, veselo na delo :wink:

Pozdravček, Vesna

anka
Prispevkov: 123
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 5:18 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a anka » Če Maj 29, 2008 12:08 pm

Po vajinem nasvetu sem prebrala knjigo-in res si človek misli, da bi sedaj lažje razumel doživljanje avtističnih otrok. Dobra knjiga, ja.

lp anka

Uporabniški avatar
Maja
Prispevkov: 166
Pridružen: To Nov 23, 2004 12:42 pm

OdgovorNapisal/-a Maja » Sr Nov 05, 2008 8:38 pm

Takole daleč stran od doma prebiram knjigo Prvotno besedilo življenja Alenke Puhar. Res neverjeten opis zgododvine otroštva na Slovenskem z vseh mogočih zornih kotov. Zanimiv pogled na odraščanje v 19. stoletju. Priporočam.

Lepo vas pozdravljava Maja in grof Drakula, v deželi katerega se trenutno nahajam. Bom poskusila skleniti kakšen pakt o nenapadanju, sem se pa za vsak slučaj že najedla česna, hehe :wink:

Damjana
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr Mar 21, 2007 8:26 pm
Kraj: Vrhnika

hhhmmm

OdgovorNapisal/-a Damjana » Če Nov 06, 2008 9:04 pm

Živjo!

Mene pa skrivnostni primer ni potgnil. Knjiga je povsem drugačna od moje predstave o avtizmu... Veliko boljša na to temo je bila knjiga Metafizika cevi.

Priporočam pa še en roman: Tek za zmajem in pa še eno pred nekaj dnevi končano Fibromialgija - Upanje iz povsem nove perspektive.

Lp, Damjana

Mirjam
Site Admin
Prispevkov: 301
Pridružen: To Mar 01, 2005 4:05 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mirjam » Pe Dec 12, 2008 5:52 pm

Živjo,
jaz pa vam predlagam naslednjo knjigo:

Teologija telesa za začetnike


Papež Janez Pavel II. je med letoma 1979 in 1984 svoje splošne avdience posvetil razlagi »teologije telesa«, v kateri je obravnaval vprašanja moškosti in ženskosti, medsebojnih odnosov in spolnosti. Danes mnogi v njej odkrivajo dragocena in presenetljiva sporočila, ki kažejo pot h globljemu razumevanju ljubezni, telesnosti in spolnosti.



več na : www.druzina.si


Lep pozdrav,
Mirjam
Ni potrebno, da v gorah vsakič dosežeš kak vrh, naučiti se moraš tudi, da te premagajo in se skromno zadovoljiš z dosegljivim.

Kljub temu boš prinesel domov dovolj radosti.
/J. Kugy/

Damjana
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr Mar 21, 2007 8:26 pm
Kraj: Vrhnika

živjo

OdgovorNapisal/-a Damjana » To Jan 27, 2009 3:47 pm

Živjo!

Res zanimivo in zelo bralno aktualno branje je pritegnilo tudi mene.

Jej, moli, ljubi. Priporočam.

Lp, Damjana

Uporabniški avatar
Marko Bitenc
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 6:01 pm
Kraj: doma

Fotobranje

OdgovorNapisal/-a Marko Bitenc » To Feb 03, 2009 9:50 am

Minuli vikend (konec januarja 09) sem se udeležil tečaja o fotobranju.

kaj o fotobranju pove WWW poglej semkaj:

http://www.peacehiker.com/fotobranje/index.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Photoreading

www.google.com : photoreading
www.youtube.com: photoreading

Predavatelj, Matej Sedmank, je odličen motivator, (včasih skoraj malo pretirava 8)), vendar je bilo vzdušje na seminarju izredno pozitivno. kar sem osebno potegnil iz seminarja je nova želja po branju leposlovja, s tehniko, ki mi bo ob pomakanju časa to omogočila. 8) Jasno bom metodo uporabil tudi na profesionalnem področju. pa še tole: tehnika je zasnovana na sodobnih odkritjih na področju delovanja možganov in ne ponuja "čudežnih rešitev" kot recimo ; Prefotoberem slovar in že poznam vse besede v njem...

svež bralec

Marko

Uporabniški avatar
IceIsNice
Prispevkov: 92
Pridružen: Če Sep 27, 2007 2:38 pm
Kraj: Kjerkoli ze... Franci--JA!
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a IceIsNice » To Feb 03, 2009 3:28 pm

Hm zanimivo, bos povedal, ce tako branje prinese enako mero uzitkov pri branju leposlovja, kot staro prezkuseno pocasno branje :) meni se je to vedno zdelo primerno le za branje necesa, kar res ne maras in bi rad cimhitreje skoz prisel, si cimvec zapomnil za kratek rok...naprimer studij kaksnih dolgocasnij :)
Pa zanima me kolk si zapomnes pol cez nekaj casa, a je kej povedal tale vas predavatelj? Pa verjetno mors bit ful skoncentriran ko beres?
:arrow:
JOOOJJJJ pogresaaammmm freeee timeee pa kaksno kulsko knjigico pa branje na pocas :)
MAH ubistvu samo Francija pogresam... :roll: pa mal sneg k ga mate menda velikooo....jaz pa :evil: ..ah sej je samo se 14 dni.
JUHU

ICE IS NICE :P
Come out of the circle of time // and into the circle of love.

Damjana
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr Mar 21, 2007 8:26 pm
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Damjana » To Feb 03, 2009 7:56 pm

Živjo!


Marko, lahko malo razložiš o tem branju, predno iščem.
Trenutno sem na 30. strani Davincijeve šifre in ne vem ali naj nadaljujem. Morda bi se poslužila te nove tehnike :)

V branje pa priporočam knjigo Imenovali so jo Dvoje src. Avtorica je Marlo Morgan. Ženskica je preživela nekaj mesecev z aboridžini v Avstraliji in spoznala veliko novega, predvsem o sebi. Dobro branje!

Lep večer!

Damjana

PS: Če ima kdo zalogo kakšne super ideje za branje, se priporočam za naslov!

Uporabniški avatar
Maja
Prispevkov: 166
Pridružen: To Nov 23, 2004 12:42 pm

OdgovorNapisal/-a Maja » To Feb 03, 2009 8:54 pm

Hmmm, po mojem tudi če ne prebereš DaVincijeve šifre, ne boš dosti zamudila :wink: . Sem jo sicer brala pred nekaj leti, ampak ni ne vem kaj od umetnosti. Te pa vsebinsko lahko potegne, ker je napisana kot detektivka s presenetljivim razpletom.

Seveda pa imajo vsake oči svojega malarja. Predvsem se mi zdi fajn, da se človek prepriča o zgodovinskih dejstvih, preden ali pa vsaj potem, ko prebere takšno knjigo. Na temo te knjige je bilo namreč v tistem času veliko razprav in nejasnosti.

Lp, Maja

Uporabniški avatar
Marko Bitenc
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 6:01 pm
Kraj: doma

OdgovorNapisal/-a Marko Bitenc » Sr Feb 04, 2009 7:09 am

Fotobranje je celo-umski sistem.... se začne v uvodu v knjigo o fotobranju. Upam da se ne bom spustil pregloboko v razlaganje , ker prvič nisem za to strokovno pripravljen in drugič, ker je sam princip praktično nemogoče opisati v parih stavkih (več se mi žal ne da, če pa vzamem fotobralski princip "NEKNEVSE" pa bo verjetno dovolj tudi to)

Med tečajem sem prišel do nekaj naslednjih dejstev:

- nezavedno procesiranje možganov (95%) mojega vidnega zajemanja je slabo izkoriščeno
- s to tehniko se lahko lotim katerekoli knjige, kjer ugotovim ali je knjiga zame primerna (mi je všeč) in se nato postavim NAMEN kaj od te knjige , avtorja hočem. eg: bral jo bom počasi besedo za besedo, poiskal bom samo odgovore, ki bodo odgovarjali mojemu namenu. Na koncu bom od knjige dobil nekaj, se pa zavedam da ne vse! tudi če jo berem "klasično", bom pa za to načeloma potreboval bistveno manj časa. (razen če mi bo neizmeren užitek in bom določene odstavke večkrat prebral, oz. se bom lotil analitičnega branja - logični problemi recimo.
-FOTOBRANJE (FB) je UŽITEK in ne tekma s knjigo, časom ali s samim seboj
- FB je potrebno trenirati, za boljši učinek je fino malo znižati možganske frekvence (sproščanje, če hočeš...)
- če sem prej za klasičen roman z 200 stranmi porabil recimo 5 ur, ga bom z FB 1 uro in verjamem, da bom po enem mesecu o romanu vedel enako, oz. s FB metodo bom vedel več.
- FB ni hitro branje
- - FB ime 5 korakov od katerih sem jih nekaj razvil že sam... - ni neka vesoljska tehnologija, ampak pregišče zdrave pameti s potrditvami v psihologiji in nevrologiji. Verjamem, da nekateri na tečaju ne bi izvedel veliko novega.

Morda bom kaj več lahko povedal čez kak mesec, ko se bo navdušenje malo manjše in se bodo pokazali prvi konkretni rezultati. Trenutno sem s FB tehniko zadovoljen, saj po dooolgem času brez strahu vzamem v roke tudi kakšen roman in verjeli ali ne po tem vikendu sem prvič prebral tole temo :D

srečno

Marko

Uporabniški avatar
Maja
Prispevkov: 166
Pridružen: To Nov 23, 2004 12:42 pm

OdgovorNapisal/-a Maja » Če Feb 05, 2009 8:13 am

Ko sem se o fotobranju pogovarjala z Markom, sem se spomnila na čisto konkretne primere, ki so se mi dogajali v srednji šoli, ko sem se učila recimo besede pri angleščini ali pa primere s faksa, ko sem v glavo trpala imena učinkovin, ki so precej čudna. Dogajalo se mi je namreč, da sem se zvečer učila in učila, zapomniti pa si nisem mogla. Potem sem šla spat, naslednje jutro pa sem jih znala kot pesmico :D

Ko sem potem malo raziskovala, kaj se dogaja v moji glavi, sem ugotovila, da je to čisto normalen pojav, zato sem začela ta učinek (imenuje se efekt reminiscence, morda poznate ta izraz iz psihologije) uporabljati v svojo korist.

In to je menda tudi eden od mehanizmov, ki delujejo pri fotobranju.

Veliko o tem, kako delujejo naši možgani (na primer o zgoraj omenjenem učinku, katere podatke si bolje zapomnimo, kako morajo biti ti podatki postavljeni, da si jih zapomnimo itd.) veliko piše v knjigi Knjiga o možganih, avtor pa je Peter Russell. Knjiga je sicer starejše izdaje in zdaj o možganih vemo več, kot se je vedlo takrat, ampak kakšne zakonitosti pa še vedno držijo. Knjiga je berljiva in ni težko razumljiva.

Lepo bodite,
Maja

Damjana
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr Mar 21, 2007 8:26 pm
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Damjana » Če Feb 05, 2009 11:56 am

V Markovo metodo se še nisem poglobila, ker me je včeraj vseeno potegnila Da Vincijeva šifra.

Ko sem prišla do konca, sem se le nasmehnila (konec je kičast!). Sprašujem se le komu lahko taka zgodbica zamaje krščanske temlje. Meni se zdi zgodba berljiva, z zanimivimi zapleti in razpleti, a to je pa tudi prav vse. Veliko boljši sta knjigi, ki sem jih napisala zgoraj.
Že zdaj pa vsem toplo priporočam knjigo Zlatka Blažiča z naslovom Zgodovina moje heroinske odvisnosti. Tega tipa sem spoznala in moram priznati, da je njegova življenjska izkušnja vredna branja.

Lep pozdrav, Damjana.

Mirjam
Site Admin
Prispevkov: 301
Pridružen: To Mar 01, 2005 4:05 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mirjam » Če Feb 05, 2009 4:25 pm

Še ena knjiga o problematiki zasvojenosti.
O alkoholizmu in zdravljenju le-tega:

Lucien-Aimé Duval

Otrok, ki se je igral z luno

Lep dan,
Mirjam
Ni potrebno, da v gorah vsakič dosežeš kak vrh, naučiti se moraš tudi, da te premagajo in se skromno zadovoljiš z dosegljivim.

Kljub temu boš prinesel domov dovolj radosti.
/J. Kugy/


Vrni se na “Kultura, trači...”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov