Bralna značka

ples, vabila, rumeni tisk

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
Maja
Prispevkov: 166
Pridružen: To Nov 23, 2004 12:42 pm

Bralna značka

OdgovorNapisal/-a Maja » Če Okt 02, 2008 7:24 pm

V zadnjem času je spet pojavilo povpraševanje po "bralni znački". Meni je ideja ful všeč, predlagam pa, da bi brali kake krajše tekste, recimo kakšne aktualne članke ipd., saj je pri knjigah problem s časom. Lahko pa tudi knjige.

Lahko se dobivamo pri nas.

Torej, sporočite, koga bi ta zamisel zanimala.

Bodite lepo in lep pozdrav iz Latvije :wink: - dobra plat stresne službe...

Maja

vesna
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 2:19 pm
Kraj: Zagorje-Ljubljana

OdgovorNapisal/-a vesna » Pe Okt 03, 2008 7:04 am

Živjo Maja!

Ja, letos me čaka veliko stvari in bodo tedni kar polni. Bi si pa tud vzela čas za kakšno pametno prebiranje in konstruktivno debato...
Z veseljem.

lep pozdrav v Latvijo :wink:

Vesna

Uporabniški avatar
IceIsNice
Prispevkov: 92
Pridružen: Če Sep 27, 2007 2:38 pm
Kraj: Kjerkoli ze... Franci--JA!
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a IceIsNice » Pe Okt 03, 2008 8:29 am

hOj hoj
jaz sem tudi zraven, kaka kratka proza, lahk tut kaksna fajn pesmca bi se ful prlegl... za vec pa ne morm oblubt.

cau
jasna
Come out of the circle of time // and into the circle of love.

Uporabniški avatar
IceIsNice
Prispevkov: 92
Pridružen: Če Sep 27, 2007 2:38 pm
Kraj: Kjerkoli ze... Franci--JA!
Kontakt:

kaj bomo brali

OdgovorNapisal/-a IceIsNice » Sr Okt 29, 2008 9:05 am

HOj hoj
k smo se lih vceri pogovarjal, sem pa sla mal pogledat kaj je kaj prevedeno v slo od tistih meni ljubih knjigic, ki sem jih nekoc imela cas brati. In sem vidla, da je od laure esquivel : kot voda za cokolado, pa menda se filmcek obstaja, Lahko bi najprej prebrali in potem gledali, pa kaksno rekli. Je pa to ene 100 strani, tko da ni prevec, pa en tak luskan primer magicnega realizma, za se vpeljat v svet juzno ameriske knjizevnosti. Ce se prav spomnim pa je knjiga napisana v obliki kuharskih receptov, en poglavje en recept, ampak je kul!
Drgac pa tekoce branje tudi v magicnem realizmu od Isabel Allende> je kul Eva Luna za zacetk, pa Hci srece, pa Laura - ful zalostna govori o svoji hcerki, ki je bla 10 let u komi in jo je mela ona doma... ampak ful da energije, Hisa duhov- njen cist odbit zivljenjepis. Od slavnega Marqueza je bla pa men ful dobra O ljubezni in drugih demonih, pa se taka kratka je, tko da bi lahko to tut brali, jaz bi jo z veseljem se enkrat.
pozdravcek
jasna
Come out of the circle of time // and into the circle of love.


Vrni se na “Kultura, trači...”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov