potopisno predavanje

ples, vabila, rumeni tisk

Moderator: pigs

Uporabniški avatar
marek
Prispevkov: 501
Pridružen: To Nov 23, 2004 10:58 am
Kraj: Vič
Kontakt:

potopisno predavanje

OdgovorNapisal/-a marek » Če Okt 30, 2008 11:25 am

Vabljeni na potopisno predavanje »Najlepši trekingi sveta Urosa Ravbarja« v BTCju (Mojster Caffe, dvorana 17, na vhodu hale Merkur)

V ponedeljek, 3. novembra, ob 20.30 uri, bomo v Mojster Caffeju gostili novomeskega svetovnega popotnika Uroša Ravbarja, ki nam bo predstavil njegove najlepse trekinge sveta. Vstopnine ni.

Gremo do mogocne gore K2 (Pakistan), pod Annapurne (Nepal), do skritih avstralskih biserov (Karijini, Bungle Bungle), adrenalinske Nove Zelandije, najlepsih ameriških parkov (Yosemite in se lepsi Havasu), enkratnega trekinga do Izgubljenega mesta (Kolumbija), vzpona na najvišji vulkan na svetu Cotopaxi (Ekvador) in najvišjo goro Afrike (Kilimandzaro).

Uroš Ravbar je raziskovalec sveta in fotograf za Lonely Planet, hkrati pa v zadnjem casu kot Shappec vodi skupine popotnikov po svetu (Ameriski narodni parki, Avstralija, Nova Zelandija s Fidzijem in Kolumbija).


IN ŠE:

2. Otvoritev fotografske razstave o afriških portretih (Korenine), fotografa Uroša Ravbarja

Ljubljana – Galerija knjižnice Prežihov Voranc, v ponedeljek, 10. novembra, ob 18.00 uri

P.s. Zakaj razstava o afriskih portretih in zakaj naslov Korenine?

Uros Ravbar: "Nase zivljenje se je pred tisoci leti zacelo prav v Afriki. Tam so nase korenine in nasi predniki. Ce hocemo razumeti samega sebe, se moramo podati k viru, k zacetku nasega obstoja. Ravno tako mislim, da moramo iti v Afriko, ce hočemo razumeti, kaj je pomembno v zivljenju, oz. razumeti samo zivljenje. Težko je razloziti, zakaj. Gre za to, da se tam srecamo s svojo prvobitnostjo in hkrati s svojim jazom. S svojo zrcalno sliko.

V Afriki vse materialne dobrine izgubijo smisel. Ko si sredi puscave odvisen od vode in soljudi, tam ni pomembno, koliko imas na bančnem računu. Tam bi dal ves denar tega sveta za kozarec vode. In v tako nehvaleznih razmerah zivijo nekatera plemena ze tisocletja. Borijo se z naravo in sledijo tradiciji.

Afriko sem nestetokrat preklel, po drugi strani pa sem ji neizmerno hvaležen. Vabila me je v svoje nedrje in me navdusevala s svojimi lepotami in svojimi neverjetnimi prebivalci. In kolikokrat sem jih obsojal, saj jih nisem razumel. Po drugi strani pa sem tam nenehno razmisljal o sebi in svojem poslanstvu.

Zato se na trenutke pocutim kot prinasalec sporocila. Sporočila o skrivnostni Afriki, kontinentu, ki te zacara. Sporocila, ki je namenjeno ljudem, ki so ga pripravljeni sprejeti. V Afriki odkrijes, kako smo vsi odvisni eden od drugega, kako smo vsi odvisni od narave. Kako smo majhni, narava pa je velika. Kako je vazno, da se zdruzujemo in pomagamo eden drugemu.

Zaradi Afrike znam ceniti poln hladilnik, tus, pitno vodo in vse ugodnosti, ki mi jih nudi Slovenija. Ko zacutis Afriko, ves, da se bos tja še vrnil. Iskat navdih in smisel obstoja med preproste ljudi, ki zivijo zivljenje kot pred tisocletjem."

Vrni se na “Kultura, trači...”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov